بین الملل

رابرت کندی: رسانه‌های آمریکایی مزدور سیا هستند

«رابرت کندی» در صفحه شخصی خود در توییتر گفتگویی را متشر کرد و در ادامه آن باراک اوباما رئیس جمهوری وقت آمریکا را متهم کرد که در سال ۲۰۱۶ از سرگیری همکاری رسانه ها و سیا را تصویب کرده و با فعالسازی دوباره “عملیات مرغ مقلد” زمینه اثرگذاری و شکل دهی بر افکار عمومی جامعه این کشور را فراهم کرده است.

به گفته کندی، افسران ارشد و یا همکاران سیا در گرداندن برخی از رسانه های این کشور از جمله تارنمای دیلی بیست و نشریات رولینگ استون، نیویورک تایمز، استمیتسونیَن، نشنال جئوگرافیک، نیچر و واشنگتن پست نقش دارند.

این چهره جنجالی با اشاره به “عملیات مرغ مقلد” و متهم ساختن بیش از ۴۰۰ نفر از سردبیران و دبیران رسانه های آمریکایی به همکاری با سیا و امضای توافق محرمانگی با این نهاد اطلاعاتی، افزود: در سال ۱۹۷۵ که همکاری نشریات و شبکه های تلویزیونی آمریکا با سیا برملا شد، این سازمان وعده داد که از همکاری با روزنامه نگاران آمریکایی دست بکشد؛ هر چند که به استخدام روزنامه نگاران دیگر کشورها ادامه داده است.

کندی گفت: سیا بزرگترین حامی مالی روزنامه‌نگاران در سراسر جهان بوده و از طریق سازمان توسعه بین‌المللی آمریکا (USAID) این اقدام را انجام می دهد.

وی با اشاره به اسنادی که چندی پیش در افشای نفوذ تشکیلات اطلاعاتی آمریکا در توییتر فاش شد، گفت: اف بی آی و سیا در توییتر و فیس بوک دست به تحریف و دستکاری اطلاعات زده و در ساکت کردن کاربران “نامطلوب” نقش دارند.

310310

بخش مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با روشی زنده و غوطه‌ور در جزئیات. با تمرکز بر رویدادهای جهانی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع، به شما نقشه‌ای دقیق از رویدادهای روز ارائه می‌دهم. با استفاده از شیوه‌های نوین گزارشگری، اطلاعات جذابی را برای شما فراهم می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا