اقتصادی

خرید بیش از ۴۸۷ هزار تن گندم در لرستان

نازک نارنجی/لرستان مدیرکل غله و خدمات بازرگانی لرستان از خرید بیش از ۴۸۷ هزار تن گندم در استان خبر داد.

حجت بیرانوند در گفت‌وگو با نازک نارنجی اظهار کرد: کار خرید گندم در لرستان همچنان توسط مراکز در نظر گرفته شده سطح استان ادامه دارد.

وی با اشاره به میزان گندم خریداری شده در استان بیان کرد: از ابتدای فصل برداشت تاکنون ۴۸۷ هزار و ۴۵۵ تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان استان به صورت تضمینی خریداری شده است.

این مسئول با اشاره به میزان خرید این محصول در شهرستان‌های مختلف استان، اضافه کرد: تاکنون در پلدختر ۳۲ هزار و ۷۴۵ تن، شهرستان ازنا ۶۵ هزار و ۵۴۴ تن، ۳۹ هزار و ۹۳۰ تن در دورود، ۴۶ هزار و ۲۶۹ تن الیگودرز، ۳۲ هزار و ۶۸۰ تن در سلسله، ۵۹ هزار و ۷۷۷ تن دلفان، ۸۰ هزار و ۷۶۵ تن کوهدشت، ۷۶۵۰ تن رومشکان، ۶۹ هزار و ۴۴۸ تن در خرم‌آباد، ۶۱۳۴ تن سراب دوره و  ۴۵ هزار و ۵۱۳ تن در بروجرد گندم خریداری شده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی لرستان یادآور شد: کار خرید این محصول استراتژیک به همراه سایر دانه‌های روغنی نظیر کلزا، گلرنگ و … در استان همچنان ادامه دارد.

بیرانوند افزود: خوشبختانه با برنامه‌ریزی‌های انجام شده مطالبات گندم‌کاران استان در حال پرداخت هستند.

انتهای پیام

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه هستم. در حوزه اخبار و تحلیل‌های مرتبط با اقتصاد فعالیت می‌کنم. با درک عمیقی از پیچیدگی‌ها و رویدادهای مختلف در دنیای اقتصاد، سعی می‌کنم تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌های قابل اعتماد را به شما ارائه دهم.
دکمه بازگشت به بالا