بین الملل

کوکائین کشف شده در کاخ سفید متعلق به خانواده بایدن است؟

پایگاه خبری فاکس نیوز گزارش داد که بایدن در بعد از ظهر روز ۳۰ ژوئن، در اتاق روزولت سخنرانی کرده است. او ساعت ۱۸ و ۳۴ دقیقه عصر همان روز کاخ سفید را به مقصد کمپ دیوید ترک کرد و بانوی اول جیل بایدن، هانتر بایدن و بو بایدن پسر هانتر، همراه او بودند.

با این وجود، ژان پی یر روز گذشته با انتقاد از یک خبرنگار، این ادعا را که کوکائین متعلق به یکی از اعضای خانواده بایدن است، رد کرد و گفت که آنها در آن روز در کاخ سفید حضور نداشتند.

سخنگوی کاخ سفید گفت: آنها جمعه، شنبه، یکشنبه و حتی دوشنبه اینجا نبودند. سه شنبه به کاخ سفید بازگشتند. بنابراین پرسیدن این سوال در واقع فوق العاده غیرمسوولانه است. من توضیح بیشتری نمی دهم.

ژان پی یر سپس با عصبانیت دفترچه خود را از روی تریبون پرت کرد.

مواد مخدر غیرقانونی عصر روز یکشنبه توسط یکی از اعضای سرویس مخفی در نزدیکی ورودی ضلع غربی کاخ سفید کشف شد که سوالاتی را در میان خبرنگاران در مورد فرد مسئول آوردن این مواد به کاخ سفید بود، ایجاد کرد.

به گفته منبعی که با فاکس نیوز دیجیتال گفت‌وگو کرد، سرویس مخفی آمریکا هنوز هیچ مظنونی را در تحقیقات مربوط به کوکائین شناسایی نکرده است. احتمال یافتن مقصر همچنان نامشخص است.

سخنگوی کاخ سفید روز چهارشنبه به وقت محلی درباره کشف کوکائین در ضلع غربی کاخ سفید گفت: رئیس جمهور آمریکا و خانواده او هنگامی که این ماده کشف شد، در کاخ سفید حضور نداشتند.

کارین ژان پی یر افزود: محلی که این مواد کشف شده است، افراد زیادی در آن رفت و آمد می کنند. ما اطمینان داریم سرویس مخفی این مساله را حل خواهد کرد.

یک مقام سرویس مخفی آمریکا روز سه شنبه به وقت محلی اعلام کرد در حال بررسی “مقدار کمی” از “ماده سفید و پودری” است که روز یکشنبه در “منطقه کاری در ضلع غربی” کاخ سفید کشف و کوکائین تشخیص داده شده است.

به گزارش ایرنا، شبکه تلویزیونی ان بی سی آمریکا روز سه شنبه به وقت محلی گزارش داد: طبق گزارش رادیویی از آتش نشانی واشنگتن، این ماده که در آزمایش میدانی، کوکائین تشخیص داده شد، یکشنبه شب منجر به تخلیه موقت کاخ سفید شد.

سرویس مخفی آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد که در حال آزمایش این ماده است و تشخیص داده است که این ماده ” خطرناک” نیست.

آنتونی گوگلیلمی، سخنگوی سرویس مخفی آمریکا گفت: مجتمع کاخ سفید عصر یکشنبه به منظور احتیاط و به دلیل تحقیقات ماموران سرویس مخفی به صورت موقت تعطیل شد.

این سخنگوی سرویس مخفی آمریکا ادامه داد: ارزیابی های اولیه نشان داد که این ماده خطرناک نیست. این ماده برای ارزیابی بیشتر ارسال شد و تحقیقات در مورد علت و نحوه ورود آن به کاخ سفید در حال انجام است.

برخی رسانه های آمریکایی اعلام کردند کوکائین در کتابخانه کاخ سفید که از اماکن عمومی برای بازدید مردم است، کشف شده است و دو طبقه پایین‌تر از محل سکونت ریاست جمهوری آمریکا قرار دارد. جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در زمان کشف این ماده در کاخ سفید نبود. او روز جمعه به کمپ دیوید رفت و صبح سه شنبه به وقت محلی به واشنگتن بازگشت.

310310

بخش مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با روشی زنده و غوطه‌ور در جزئیات. با تمرکز بر رویدادهای جهانی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع، به شما نقشه‌ای دقیق از رویدادهای روز ارائه می‌دهم. با استفاده از شیوه‌های نوین گزارشگری، اطلاعات جذابی را برای شما فراهم می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا