بین المللمطالب کسب و کار

چرا کانادا را برای تحصیل انتخاب کنیم؟

۱۰ دلیل برای تحصیل در کانادا

کانادا به یک مکان ایده آل برای اخذ ویزای توریستی کانادا و  تکمیل تحصیلات عالی تبدیل شده است؛ برای همین هم همواره مورد توجه بسیاری از دانشجویان بین المللی قرار می گیرد. در این مقاله به ۱۰ دلیل برای تحصیل در کانادا اشاره خواهیم کرد. بسیاری از دانشگاه های کانادا در رتبه بندی های جهانی در سطح بسیار بالایی قرار گرفته اند. از طرف دیگر یکی از اهداف سیاست آموزشی جدید کانادا که توسط وزارت آموزش کانادا وضع شده است؛ افزایش تعداد دانشجویان بین المللی است.

به این معنا که کانادا از دانشجویان بین المللی از هر نقطه ای از دنیا استقبال می کند. پس جای تعجب ندارد که کانادا به چنین مقصد تحصیلی محبوبی برای دانشجویان تبدیل شده است. برنامه ی تحصیلی مفصلی که در کانادا برای دانشجویان اماده شده است آن ها را تشویق می کند که در طول تحصیل و یا بعد از فارغ التحصیلی به دنبال پیدا کردن یک شغل مناسب در همین کشور باشند و از فرصت هایی که در این کشور به آن ها ارائه می شود استفاده کنند.

شهرهای تورنتو، مونترال، ونکوور، اوتاوا و کبک در مقایسه با دیگر شهرهای کانادا پذیرای تعداد بیشتری از دانشجویان خارجی بوده اند و فضایی بسیار فعال و پویا را برای دانشجویان فراهم کرده اند. در کانادا دانشجویان یک زندگی دلپذیر دانشجویی را از طریق ترکیب کردن تحصیل با فعالیت های تفریحی متنوع و سرگرم کننده، تجربه می کنند. علاوه بر این ها، کانادا با داشتن یکی از طولانی ترین خطوط ساحلی، بیابان های وسیع، فرهنگ های متنوع و شهرهای مدرن، علاوه بر جنبه های تحصیلی، جذابیت های محیطی فراوانی نیز برای دانشجویان بین المللی دارد. در مقاله ی امروز برخی از اصلی ترین دلایلی که چرا باید در کانادا به تحصیل بپردازید را شرح داده ایم.

·         سطح بالای امنیت در کانادا

بسیاری از افراد، وقتی زمان انتخاب یک دانشگاه در یک کشور خارجی می رسد؛ به امنیت مقصد اهمیت زیادی می دهند. حتی برای انتخاب یک برنامه ی تحصیلی کوتاه مدت نیز، امنیت مقصد معیار تعیین کننده ای محسوب می شود. کانادا یکی از امن ترین کشورهای جهان برای تحصیل است. در حقیقت در این کشور جرم و جنایت بسیار کمی اتفاق می افتد. همچنین بر خلاف بسیاری از کشورهای دیگر، افراد خارجی در این کشور، هیچ تبعیض نژادی را تجربه نمی کنند.

براساس شاخص Numeo، سطح امنیت در کشور کانادا ۶۲.۴۲ درصد است که در سطح بسیار بالاتری از دیگر مقاصد تحصیلی مانند استرالیا (با ۵۷.۹۴ درصد)، انگلیسی (با ۵۷.۹ درصد) و ایالات متحده (با ۴۹.۹۹ درصد) قرار دارد. عوامل زیادی در کانادا باعث شده است که در این کشور از مراقبت های پزشکی گرفته تا امنیت، دانشجویان بین المللی تجربه ایی مملو از آرامش و اطمینان داشته باشند. در این کشور تمام اقدامات مورد نیاز برای ایمن نگه داشتن دانشجویان انجام می شود. علاوه بر امنیت شهری، در جهت حفظ سلامت دانشجویان، بیمه  ی پزشکی نیز تقریبا در تمام بیمارستان های کانادا بسیار ارزان است.

·         تجربه ای غنی در یک کشور چند فرهنگی

در کانادا، انگلیسی و فرانسه هر دو زبان رسمی محسوب می شوند. با توجه به تعداد بسیار بالای مهاجران و دانشجویان بین المللی در کانادا، فرهنگ این کشور با زبان ها، مذاهب و فرهنگ های مختلف بسیار غنی شده است. زندگی در این کشور بسیار راحت است چرا که مردم کانادا به طور معمول از هر نوع دین، نژاد و یا فرهنگ  با آغوش باز استقبال می کنند. یکی از مزایای تحصیل در یک محیط چند فرهنگی این است که به دانشجویان این فرصت را می دهد تا با مردمی از سرتاسر جهان تعامل داشته باشند.

تعداد بسیار زیادی از مشاورانی برای دانشجویان بین المللی دارند که آن ها را در رابطه با زندگی در کانادا و پذیرفته شدن در یک جامعه ی بین المللی جدید راهنمایی می کنند. این دلایل مشخص می کنند که چرا کانادا رتبه ی هفتم را از نظر جمعیت بین المللی دانشجویانی که در خود جا داده است، دارد.

فرصت های شغلی در کانادا

در حین تحصیل در کانادا، دانشجویان مجاز به فعالیت در مشاغل نیمه وقت در دانشگاه و خارج از دانشگاه هستند. هیچ دانشجوی بین المللی به گرفتن مجوز کار برای فعالیت های شغلی در دانشگاه در دوران تحصیلش نیازی ندارد. علاوه بر این، فرصت های شغلی بسیاری نیز در خارج از دانشگاه برای دانشجویان وجود دارد که با دانشگاه نیز فاصله ی چندانی ندارند. به عنوان مثال کار به عنوان معلم، پرستار کودک و یا کار کردن مکان هایی مانند رستوران ها و هتل ها برای دانشجویان ممکن است. لازم به ذکر است که دانشجویان پس از فارغ التحصیلی می توانند تا ۳ سال در کانادا به کار کردن بپردازند.

یک کشور زیبا با طبیعتی تکرار نشدنی

هیچ تردیدی در این نیست که کانادا یکی از زیباترین کشورهای جهان است. این کشورمناظر دیدنی و مناطق گردشگری بسیاری را در خود جای داده است؛ بنابراین دانشجویانی که در حال تحصیل در کانادا هستند می توانند در کنار تحصیل، از طبیعت زیبای کانادا نیز لذت ببرند، در بیابان ها به ماجراجویی بپردازند، در شهرهای بزرگ گردش کنند، در کنار سواحل لحظاتی را در آرامش سپری کنند و از هزاران جاذبه ی گردشگردی که در کانادا وجود دارد بازدید کنند. کشور کانادا دانشگاه ها و کالج های بسیاری را در خطوط سواحل اقیانوس اطلس و اقیانوس آرام تاسیس کرده است.

یک کشور پیشگام در زمینه ی تکنولوژی

وقتی به رایانه و فناوری اطلاعات می رسد؛ کانادا یکی از کشورهای پیشرو است. شهرت و آوازه ی تولیدات کانادا بی دلیل نیست.  تولیدات و فناوری کانادا در زمینه هایی مانند حمل و نقل و مهندسی، ارتباطات از راه دور، ارتباطات هوایی،  هوا و فضا، تولید تجهیزات پزشکی، نرم افزارهای پیشرفته، میکروالکترونیک، حمل و نقل شهری، بیولوژی و ده ها زمینه ی دیگر در حال پیشرفت روز افزون است. شاید برای شما جالب باشد که بدانید کانادا یکی از اولین کشورهایی بوده که مدارس و کتابخانه ها را به شبکه ی اینترنت متصل کرده است.

ارزش ها و فرهنگ ها در کانادا

کانادا هر ساله هزاران مهاجر را از سرتاسر جهان با آغوش باز می پذیرد. بسیاری از این مهاجران با اهداف تحصیلی و برای ادامه دادن تحصیلات عالی است که به کانادا می آیند. اگرچه ممکن است که برای این دسته از دانشجویان، کانادا کشوری کاملا متفاوت با کشور خودشان باشد؛ اما در حقیقت بسیاری از دانشجویانی که در حال تحصیل در کانادا هستند حتی فراموش می کنند که در حال زندگی در کشوری بیگانه هستند. علت این امر هم فرهنگ های زیادی است که در این کشور وجود دارد. یکی از جنبه های مثبت وجود قومیت و فرهنگ های مختلف در کانادا، احترام به ارزش ها، فرهنگ ها و تفاوت های یکدیگر است.

سبک زندگی دانشگاهی در کانادا

در کانادا، هر دانشگاه و کالج به طور خاص مراسمات، رویدادها و فعالیت های خاصی را به دانشجویان ارائه می کند و از این طریق آن ها را درگیر می کند. بسیاری از رویدادهای فرهنگی در دانشگاه با هدف کمک کردن به اجتماع افراد با فرهنگ های مختلف در دانشگاه برگزار می شوند تا دانشجویان بتوانند با افرادی که فرهنگ مشابه و یا حتی متفاوت دارند، تعامل مفیدی داشته باشند. این مراسمات علاوه بر اینکه به دانشجویان بین المللی کمک می کند تا دوستان و آشنایان خود را در کانادا پیدا کنند؛ فرصت آشنایی با افرادی را ایجاد می کند که می توانند فرصت های شغلی خوبی را به دانشجویان پیشنهاد کنند.

تحصیل با بورسیه در کانادا

در یک کلام، کانادا یکی از بهترین کشورهای ممکن برای تحصیل در مقاطع بالای تحصیلی است. مزایای بسیاری را به دانشجویان بین المللی ارائه می کنند. استاندارد های بالای آموزشی و کیفیت بالا دانشگاه ها به دانشجویان بهترین سطح آموزش را منتقل می کند تا پس از پایان تحصیلات خود بدون هیچ مشکلی موفقیت های شغلی بسیاری کسب کنند.

دانشجویان در کشور کانادا این فرصت را دارند که یک تحصیل با کیفیت با هزینه های به صرفه تری در مقایسه با دیگر کشور ها دریافت کنند. نه تنها شهریه ها در این کشور پایین است؛ بلکه فرصت های شغلی بسیاری نیز برای دانشجویان بین المللی وجود دارد تا بتوانند از طریق آن ها هزینه های خود را تامین کنند. در ضمن دانشگاه های کانادا کمک هزینه ها و بورسیه های تحصیلی بسیاری را به دانشجویان با رزومه ی خوب ارائه می کنند.

هزینه های پایین زندگی در کانادا

جذابیت های مالی تنها به هزینه های تحصیلی آن محدود نمی شود. در کنار این ویژگی باید اشاره کرد که کانادا کشوری با هزینه های زندگی بالا نیست! در حقیقت در مقایسه با دیگر کشورها بسیار پایین تر است.

حمل و نقل و جا به جایی نیز در این کشور مقرون به صرفه است. در مقایسه با ایالات متحده ی آمریکا، هزینه های زندگی در کانادا به اندازه ی ۳.۰۹ درصد پایین تر است. حتی اجاره ی خانه نیز در مقایسه با ایالات متحده ی آمریکا، ۲۲.۸۸ درصد ارزان تر است. در کنار این آمار پایین تر، درآمد سالانه در کشور کانادا تا حدی از درآمد سالانه در ایالات متحده ی آمریکا بیشتر است.

مهاجرت به کانادا

پس از ، در کنار مجوز تحصیل، یک مجوز کار نیز به دانشجویان بین المللی داده می شود. دانشجویان می توانند پس از تحصیل به مدت سه سال در کانادا مشغول به کار شوند و پس از آن نیز می توانند برای درخواست دهند. این مسئله کانادا را به یک مکان ایده آن برای جوانایی تبدیل می کند که تمایل دارند به یکی از شهروندان کانادا تبدیل شوند.

یکی از روش های خوب برای بدست آوردن فرصت زندگی بلند مدت در کانادا است. لازم به ذکر است که دانشجویان در طول دوران تحصیل می توانند به مدت ۲۰ ساعت در دانشگاه به فعالیت کاری بپردازند و بسیاری از دانشگاه ها نیز برای دانشجویان بین المللی فرصت های خوبی را جهت انجام کار پاره وقت در دانشگاه ارائه می کنند.

در مقاله ی امروز ۱۰ دلیل مهم که می تواند دانشجویان را به تحصیل در کشور کانادا ترغیب کند را لیست کرده ایم. علاوه بر دلایل بالا، عوامل زیادی برای تشویق دانشجویان به تحصیل در کانادا وجود دارد. کانادا به خاطر مزایای زیادی که به دانشجویانی بین المللی در آموزش عالی ارائه می کند؛ همواره یکی از قطب های تحصیلی برای دانشجویان بین المللیقطعا برای شما نیز این سوال پیش امده است که برای ادامه تحصیل کدام کشور و کدام دانشگاه مناسب خواهد بود؟

با اندکی پرس و جو پیرامون دانشگاه های برتر دنیا به این نتیجه می رسید که تحصیل در دانشگاه های کشور کانادا هم از اعتبارات علمی و هم از رفاه کافی برای زندگی برخوردار است. با این حال در پاسخ به این سوال که چرا تحصیل در کانادا این روزها محبوب بسیاری از دانشجویان در سراسر دنیا شده است، شرحی به تفصیل آورده ایم تا از نکات مثبت و منفی این تصمیم شما را مطلع کنیم.

اعتبار مدرک مدارس و دانشگاه ها

اولین گزاره که عموما مورد پسند و مطلوب همه متقاضیان در بیان دلایل تحصیل در کانادا محسوب می شود، اعتبار مدرک مدارس و دانشگاه های این کشور است. مدارس، کالج ها، دانشگاه ها از جمله سیستم های آموزشی در این کشور هستند که هریک اعتبارات و گواهی های معتبر خود را ارائه می دهند. تحصیل در مدارس کانادا معمولا از 4 سالگی شروع می شود و دارا بودن ویزای تحصیلی و حداقل سن 4 سال برای دانش آموزان بین المللی الزامی است. البته در این مورد مدرک زبان ضروری نمی باشد. تحصیل در مدارس کانادا 12 ساله خواهد بود و پس از پایان این مرحله می توان به بازارکار وارد شد و یا تصمیم به ادامه تحصیل گرفت.

تحصیل در کالج ها نیز شرایط و نهایتا مدرک علمی خود را دارد. کالج های هامبر، سانتینیال، جورج براون، سنکا و… از بهترین کالج های دنیا در کانادا هستند. کالج ها در کانادا از کارگاه های زیادی برخوردارند و بهترین سیستم برای ورود به بازار کار محسوب می شوند. که معرف حضور بسیاری از متقاضیان است و اعتبارات بین المللی زیادی در مقاطع تحصیلی مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری و… دارد. از سوی دیگر تدریس رشته های مهم و بروز دنیا نظیر رشته های پزشکی، مهندسی، مدیریتی و… از دیگر اعتبارات دانشگاه های کانادا به شمار می آید.

دکمه بازگشت به بالا