بین الملل

دو کشته در تیراندازی در فرودگاه مولداوی/ مهاجم دستگیر شد

دو کشته در تیراندازی در فرودگاه مولداوی/ مهاجم دستگیر شد

پلیس ویژه مولداوی یک تبعه تاجیکستانی را که در فرودگاه بین‌المللی کیشیناو آتش گشود، دستگیر کرد.

به گزارش نازک نارنجی، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ساعاتی پیش پلیس کیشیناو، پایتخت مولداوی، اعلام کرد که یک مرد ۴۳ ساله تاجیکستانی در فرودگاه این شهر اقدام به تیراندازی کرده است و به همین دلیل مسافران از فرودگاه تخلیه شده‌اند؛ اما این حمله دو قربانی داشت.
در بیانیه پلیس مولداوی آمده است: سربازان پلیس ویژه توانستند مهاجم فرودگاه کیشیناو را دستگیر کنند. در حال حاضر، خطر رفع شده است. مهاجم مجروح شده و تیم پزشکی در حال رسیدگی به حال او هستند.
دورین رچان، نخست‌وزیر مولداوی گفت: یک حادثه امنیتی جدی در فرودگاه بین‌المللی کیشیناو روی داد. یک شهروند ۴۳ ساله تاجیکستانی به دلایل امنیتی از ورود به مولداوی منع شد؛ اما در خلال روند استرداد، با تپانچه‌ای که از یک افسر پلیس مرزی دزدیده بود، به یک گارد مرزی و یک افسر امنیتی فرودگاه شلیک کرد.
طبق اطلاعات اولیه، این تبعه تاجیک از ترکیه وارد مولداوی شده بود، اما کارکنان فرودگاه به او اجازه ورود به این کشور را ندادند.
این فرد همچنین چند تن از حاضران در فرودگاه را به‌عنوان گروگان سپر خود کرده بود.
 انتهای پیام

بخش مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با روشی زنده و غوطه‌ور در جزئیات. با تمرکز بر رویدادهای جهانی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع، به شما نقشه‌ای دقیق از رویدادهای روز ارائه می‌دهم. با استفاده از شیوه‌های نوین گزارشگری، اطلاعات جذابی را برای شما فراهم می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا