اجتماعیمطالب کسب و کار

عوامل موثر بر قیمت حلقه طلا چیست؟

عوامل موثر بر قیمت سرویس طلا را بشناسید

طلا همواره به عنوان یک فلز گران‌بها و ارزشمند مورد توجه همه مردم جامعه بوده است. برخی از افراد جهت سرمایه‌گذاری و برخی دیگر تنها در جهت زیبایی و به صورت زیورآلات و کاربرد روزمره از این فلز استفاده می‌کنند. به جرات می‌توان گفت این فلز در کنار نفت یکی از محصولات استراتژیک در بازارهای بین المللی دنیا است.از جمله مهمترین ویژگی‌های طلا که سبب جذب سرمایه‌گذاران شده است اکسید نشدن و تغییر رنگ ندادن در مقابل هوا و همچنین قابلیت تقسیم پذیری به قطعات کوچکتر است.

امروزه طلا علاوه بر این موارد یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار بر روی انواع ارزها از جمله ارزهای دیجیتال است. ما در این مطلب قصد داریم عوامل موثر بر قیمت انگشتر پرسته طلا و همچنین عوامل موثر بر قیمت سرویس طلا و سایر زیورآلات دیگر را برای شما شرح دهیم. پس برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه با همراه باشید.

نکات تاثیرگذار در قیمت سرویس طلا کدامند؟

از جمله محبوب‌ترین زیورآلات در میان بانوان است. همچنین سرویس طلا عروس از مهمترین وسایل مورد نیاز برای تدارکات عروسی است که از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. نکات و موارد مختلفی می‌تواند بر روی قیمت طلا و همچنین زیورآلات این فلز تاثیر گذار باشند. در ذیل برخی از مهمترین عوامل موثر بر قیمت سرویس طلا و همچنین سایر زیورآلات را به طور مختصر بیان می‌کنیم.

·         سیاست‌های پولی فدرال رزرو یکی از عوامل موثر بر قیمت سرویس طلا

از جمله مهمترین عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت طلای جهانی از جمله انواع زیورآلات طلا است. با توجه به اینکه جلسات دولت فدرال تقریبا هر 6 هفته یکبار اجرا می‌شود، وضعیت اقتصادی ایالت متحده بررسی می‌شود. اگر در این مرکز با افزایش و یا کاهش نرخ طلا موافقت گردد بر روی قیمت بازار جهانی طلا تاثیرگذار خواهد بود.

·         نوسانات انواع ارز یکی از عوامل موثر بر قیمت سرویس طلا

نوسانات انواع ارز می‌تواند بر روی قیمت طلا تاثیرگذار باشد. در حقیقت در میان قیمت طلا و دلار در جهان رابطه‌ای معکوس وجود دارد. به این صورت که با افزایش قیمت دلار آمریکا مشاهده کاهش قیمت طلا خواهیم بود و برعکس زمانیکه دلار کاهش پیدا نماید قیمت طلا افزایش می‌یابد. به این ترتیب امری طبیعی است که این نوسانات از عوامل موثر بر قیمت سرویس طلا و همچنین سایر اکسسوری‌ها باشد.

می‌توان گفت نرخ تورم رابطه‌ای مستقیم با قیمت طلا دارد. به این ترتیب هر چه میزان تورم در جامعه افزایش یابد، افراد بیشتری تمایل به سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی پیدا می‌کنند و تقاضا برای خرید طلا افزایش خواهد یافت. بنابران واضح است با کاهش نرخ تورم قیمت طلا نیز کاهش پیدا نماید.

·         صندوق‌های سرمایه گذاری برای طلا

درحقیقت صندوق‌های سرمایه‌گذاری یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری به روش غیرمستقیم در طلا و جواهرات است. اگر چه تاثیر این صندوق‌ها بر روی قیمت طلا کم است اما بدون تاثیر نیز نیستند. هر چه میزان تقاضا برای خرید این صندوق‌های سرمایه گذاری افزایش یابد قیمت طلا نیز بالا می‌رود. بنابراین این صندوق‌ها نیز یکی از عوامل موثر بر قیمت سرویس طلا هستند.

·         عوامل موثر بر قیمت سرویس طلا؛ بی ثباتی اقتصادی

بی ثباتی‌های اقتصادی در جوامع می‌تواند تاثیر مستقیم بر قیمت طلا بگذارد. هر چه در بی‌ثباتی اقتصادی افزایش یابد قیمت طلا نیز به مراتب بالا می‌رود. به عنوان نمونه می‌توان در سال 2019 به شکست مذاکرات آمریکا و کره شمالی اشاره نمود. این مورد سبب گران شدن و افزایش قیمت اونس جهانی و افزایش قیمت طلا شد.

انواع مدل‌های سرویس طلا عروس و زمان خرید

سرویس طلا در مدل‌ها و طرح های زیادی طراحی و تولید و به فروش می‌رسد. انواع سرویس طلا در مدلهای تماما طلا، مدل‌هایی با سنگ‌های جواهر گران‌قیمت مانند برلیان، الماس و یاقوت و همچنین نگین و سنگ‌هایی با قیمت پایین تر مانند فیروزه و سایر سنگ‌های زینتی ساخته می‌شوند.داشتن میتواند انتخاب را برای شما ساده تر کند.

سایر مدل‌های دیگر سرویس طلا مدل‌های آویزدار هستند که در طرح‌های مختلف با آویزهایی در وزن‌های گوناگون در فروشگاه‌های مختلف مشاهده می‌شوند. با توجه به نکات تاثیرگذار در قیمت سرویس طلا در زمانی که شاهد کاهش قیمت طلا هستیم بهترین زمان برای خرید سرویس طلا است.

پس با داشتن آگاهی بیشتر و اطلاع از آخرین اخبار این حوزه زمان مناسب را برای خرید انتخاب نمایید. برای دیدن مدل های متنوع و خریدی مطمئن میتوانید به مراجعه نمایید و یا برای صرفه جویی در وقت و هزینه سرویس طلا مورد نظر خود را از آنلاین شاپ های معتبر تهیه نمایید.

مهمترین عوامل موثر بر قیمت طلا

تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که قیمت جهانی طلا در روزهای آینده تحت تاثیر انتظارات بانک مرکزی آمریکا برای افزایش نرخ بهره و همچنین انتشار آمارهای اشتغال این کشور قرار خواهد داشت. خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا موجب خواهد شد تا فدرال رزرو آمریکا در شرایط کنونی هرگونه تصمیم برای افزایش نرخ بهره را به تاخیر بیندازد. بر اساس این گزارش نشست آتی فدرال رزرو آمریکا تا حد زیادی وضعیت ارزش دلار و قیمت جهانی طلا را روشن خواهد کرد.

در نظرسنجی تازه کیتکو نیوز اکثر کارشناسان اقتصادی و سرمایه گذاران بین المللی به افزایش قیمت طلا رای داده اند. به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی تبعات منفی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا موجب خواهد شد تا بانکهای مرکزی بزرگ جهان اجرای سیاست های انبساطی پولی را در اولویت قرار دهند.

اکنون این احتمال تقویت شده است که فدرال رزرو آمریکا نیز اجرای محرک پولی چهارم را مورد بررسی قرار خواهد داد. بانک مرکزی انگلیس نیز آمادگی خود را برای کاهش نرخ بهره و اجرای سیاست های پولی محرک اعلام کرده است. اجرای سیاست های انبساطی پولی در نهایت به نفع قیمت طلا خواهد بود. فدرال رزرو آمریکا در نشست دسامبر گذشته برای نخستین بار در ده سال اخیر نرخ بهره را افزایش داده ولی از ابتدای سال 2016 تاکنون نرخ بهره را بدون تغییر حفظ کرده است.

به نظر می رسد مهمترین آمار اقتصادی که هفته آینده منتشر خواهد شد، وضعیت بخش اشتغال آمریکا در ماه ژوئن خواهد بود. اقتصاد آمریکا در ماه می تنها 38 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرد و این مساله موجب شگفتی سرمایه گذاران و کارشناسان اقتصادی شده است. موسسه کردیت اگریکول پیش بینی کرده است که اقتصاد آمریکا طی ماه گذشته 180 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده است. اگر آمارهای اشتغال آمریکا ناامید کننده باشد، ارزش دلار احتمالا کاهش خواهد یافت و این مساله به نفع قیمت طلا خواهد بود.

افشین نبوی تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه گذاری ام کی اس سوییس تاکید کرد: سطح مقاومتی قیمت طلا در کوتاه مدت 1358 دلار خواهد بود و اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا به زودی با افزایش بیشتری روبرو خواهد شد. انتشار امارهای مهم اقتصادی منطقه یورو و چین در روزهای آینده نیز تاثیر زیادی بر قیمت جهانی طلا خواهد داشت.

خرید انواع سرویس طلا به قیمت مناسب از فروشگاه پرسته

اکنون که با عوامل موثر بر قیمت سرویس طلا و همچنین سایر اکسسوری‌ها آشنا شدید بهتر است فروشگاهی مطمئن و معتبر را برای خرید انتخاب نمایید. گالری‌های مختلفی از طلا و جواهرات را به صورت آنلاین و همچنین حضوری می‌توانید مشاهده نمایید. فروشگاه طلا و جواهرات پرسته یکی فروشگاه‌های معتبر طلا و جواهرات است که تنوع بی‌نظیری از محصولات به خصوص انواع سرویس طلا عروس، نیم ست، انگشتر، دستبند، حلقه ست ازدواج را در این گالری می‌توانید به صورت آنلاین مشاهده نمایید.

این فروشگاه کلیه محصولات خود را با قیمت مناسب و اجرت پایین برای مشتریان خود در نظر می‌گیرد. همچنین ارائه فاکتور و شناسنامه معتبر برای انواع جواهرات توسط پرسته به مشتریان ارائه می‌شود. بنابراین با خیالی آسوده می‌توانید از این فروشگاه خرید خود را انجام دهید.

دکمه بازگشت به بالا