ورزشی

واکنش پژمان درستکار به انتقاد‌ها از تیم کشتی آزاد در جام جهانی

رقابت های جام جهانی کشتی آزاد روزهای 29 و 30 آذرماه در شهر کورالویل ایالت آیووا آمریکا برگزار شد و در پایان تیم ایران به مقام نایب قهرمانی دست یافت.

در حالی که آزادکاران در رقابت های جام جهانی نایب قهرمان شد، بسیاری از هواداران معتقدند اگر تیم ایران مقابل آمریکا بهتر بازی می کرد، ایران شانس زیادی برای رسیدن به مقام اول داشت.

علیرغم انتقاد کارشناسان مبنی بر اینکه کامران قاسم پور قهرمان وزن 92 کیلوگرم مسابقات جهانی 2022 نباید به مصاف کایل اسنایدر قهرمان وزن 97 کیلوگرم برود، پژمان سرمربی تیم کشتی آزاد گفت: جام جهانی یک جام جهانی است. زمینه آماده سازی عالی برای اعضای تیم ملی است، وی گفت: ما فقط به دنبال نتایج این بازی ها نیستیم و ترکیب تیم کاملا مشخص است و به دنبال اهدافی برای رسیدن هستیم و خوشبختانه به این دلیل که موفق شدیم به آن برسیم. با این حال این مسابقات محل تمرین بسیار خوبی برای اعضای تیم ملی است.نتایج و اتفاقاتی که در این تورنمنت رخ داد باعث شد تا برای تیم ایران احترام تمام شود.بسیاری از کارشناسان اذعان دارند که مسابقات خوب و امیدوار کننده ای داریم. علاوه بر این، هدف نهایی ما المپیک پاریس است.”

در اطلاعیه مناسب، روند پرفراز و نشیب صدور روادید در کشور میزبان یکی از مشکلات این تیم قبل از اعزام تلقی شد، زیرا تیم مدت ها بلاتکلیف بود و آمدن به آمریکا سخت بود. ضمناً گروه دوم فریلنسرها دو روز قبل از مسابقه به دلیل تاخیر در صدور ویزا وارد مسابقه شدند.

لازم به ذکر است که سایت فدراسیون جهانی کشتی نیز در گزارشی پس از پایان رقابت های جام جهانی نوشت: بر خلاف پاسخ کادر فنی ایران با اعزام علی سوادکوهی به میدان مقابل جردن باروز، مربیان کامران به قمار قاسم پور مقابل اسنایدر پرداختند. کار نکرد و این کشتی گیر 97 کیلوگرم وزن داشت و حرفی برای گفتن نداشت.

اعضای تیم کشتی آزاد کشورمان پس از کسب عنوان قهرمانی این دوره از مسابقات شب گذشته (سه شنبه) از طریق فرودگاه امام خمینی (ره) به کشور بازگشتند و مورد استقبال احمدی مشاور وزیر و مدیر حوزه وزارتی قرار گرفتند. . هیئت ورزش و جوانان، ابراهیم مهربان دبیر فدراسیون و اصغر قیطاسی به عنوان سرپرست اردوهای تیم های ملی منصوب شدند.

باشگاه خبرنگاران جوان

دکمه بازگشت به بالا