اجتماعی

دغدغه‌های زیست محیطی متنوع شود

نازک نارنجی/مازندران معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه لازم است تنوع دغدغه های زیست محیطی خود را ایجاد کنیم، گفت: نباید این گونه باشد که همه نگاه ها فقط به یک یا دو معضل زیست محیطی مانند میانکالا معطوف شود. امروزه با چالش‌های زیست‌محیطی از نظر آلودگی‌های باقی‌مانده در رودخانه‌ها، انقراض گونه‌های جانوری، گیاهان و بسیاری موارد دیگر مواجه هستیم که این نیز نیازمند اقدامات پیشگیرانه جدی است.

به گزارش نازک نارنجی، حسن اکبری عصر امروز در نشست تشکل‌های منابع طبیعی و محیط‌زیست بهشهر با محوریت صحبت‌ها و دیدگاه‌های مدیران، تولیدکنندگان، صنعتگران و سایر مردم، اظهار کرد: اعتقاد به محیط زیست کاملا متفاوت از در این زمینه شعار می دهند قضیه محیط زیست آسان است اما برای حفاظت و حمایت از آن نباید خودخواه، دلسوز و سازنده باشیم. این پرونده برای سمن (سازمان های غیر دولتی)، سازمان ها و داوطلبان کاملاً شفاف و قابل اعتماد است.

معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست افزود: هم افزایی با آموزش صحیح اخلاق زیست محیطی ترویج و تقویت می شود و می توان تاثیر آن را در محیط زیست سالم مشاهده کرد.

این مسئول با بیان اینکه باید در دغدغه های زیست محیطی خود تنوع ایجاد کرد، یادآور شد: شایسته نیست که همه نگاه ها به یک یا دو معضل زیست محیطی مانند میانکالا معطوف شود. امروزه با چالش‌های زیست‌محیطی از نظر آلودگی‌های باقی‌مانده در رودخانه‌ها، انقراض گونه‌های جانوری، گیاهان و بسیاری موارد دیگر مواجه هستیم که این نیز نیازمند اقدامات پیشگیرانه جدی است.

پایش اثرات سوخت دیزل بر نیروگاه های حرارتی

مدیرعامل سازمان حفاظت محیط زیست مازندران همچنین در پاسخ به سوال یکی از فعالان محیط زیست درباره عوارض سوخت گازوئیل در نیروگاه شهید سلیمی نکا گفت: بر اساس مصوبه شورای اسلامی، سوخت گازوئیل برای گرمایش اجباری است. قدرت اما با وجود این نظارت و پیگیری در این راستا سازمان محیط زیست با کمک تیم های پژوهشی و دانشگاهی که اثرات سوخت گازوئیل را از منظر آن آسیب های اجتماعی و اقتصادی بر منابع آبی، زمین و هوا رصد می کنند، درختان و میوه ها در منطقه تحت تاثیر آن و در ماه های آینده طی نتایج این تحقیق اقدامات موثری برای کنترل و کاهش این اثرات انجام می دهد.

عطاالله کاویان افزود: با توجه به مجوز رئیس جمهور برای سفر به مازندران، تلاش می کنیم با اعتبارات پایش آنلاین کیفیت هوای شرق استان را اجرا کنیم.

وی با اشاره به اینکه خرید کپسول آتش نشانی هلی شات برای کودکان توسط سازمان محیط زیست مازندران در حال پیگیری است، تصریح کرد: تامین اعتبار برای پمپاژ آب دریا به تالاب ها از دیگر اقداماتی است که قسمت علمی این طرح انجام می شود. تا سال بعد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا