اجتماعی

کسب نشان عالی صلیب سرخ توسط جمعیت هلال احمر کشور

نازک نارنجی/ همدان رئیس جمعیت هلال احمر کشور از کسب بالاترین نشان فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر (هنری دیویسون) توسط جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

پیرحسین کولیوند روز شنبه 28 آذرماه در سفر یک روزه خود به استان همدان در تویسرکان با اعلام این مطلب افزود: این افتخار بزرگی برای کشور عزیزمان است چرا که نمایندگان 192 کشور در این نشست بین المللی حضور یافتند و شرکت کردند. یک پایه با صدایی برای عزت ایران و جمهوری اسلامی ایران ایران را تشویق کردند.

وی با اشاره به ارتباط بسیار خوب جمعیت هلال احمر ایران با شرکای بین المللی آن گفت: این حادثه به این معناست که کشوری که تحت شدیدترین تحریم ها قرار دارد، همچنان می تواند در راس باشد و بدرخشد و با وجود همه فشارها و نگاه بدبینانه. از دشمنان، هنوز هم در سطح جهانی دستاوردهای خوبی داریم.

کولیوند بیان کرد: کار هلال احمر خیر و نیکوکاری است و خدمت رسانی به این گروه که به صورت داوطلبانه و بدون اجر انجام می شود خدمت ارزشمند و حرکتی است.

وی ادامه داد: جمعیت هلال احمر در امدادرسانی نگاه سیاسی و مذهبی خاصی ندارد و در صورت وقوع اتفاق غیرمنتظره ای همه مردم به یک اندازه با رعایت بی طرفی از خدمات این جمعیت بهره مند می شوند و مهم صرفه جویی است. شخص. زندگی

رئیس جمعیت هلال احمر کشور گفت: در جلساتی که با همکاران خود در نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر داشته ایم، موفق به کسب کرسی بین المللی مدیریت هلال احمر در جمهوری اسلامی شده ایم. ایران در دفاتر فدراسیون، و اکنون نمایندگان ما در ژنو، در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا مستقر هستند.

کولیوند حتی حضور هلال احمر ایران در عملیات های بین المللی را موفقیت آمیز دانست و حضور این گروه در مراسم اربعین و در خاک عراق را نمونه خوبی از کار داوطلبان هلال احمر خواند و گفت: امسال تعداد تعداد نیروهای امدادی و پزشکی ما در عراق چهار برابر سال‌های گذشته است و آمبولانس‌ها و خودروهای امدادی زیادی به عراق سفر کرده‌اند و جاده‌ها و مراکز درمانی زیادی در محورها برای انتقال زائرانی که از پشت جنوب غربی عبور می‌کنند ساخته شده است. غرب. مرز ایران تا کربلا

وی افزود: در محور نجف به کربلا هر 100 خط عمودی یک مرکز درمانی- امدادی ایجاد شده و 6 بیمارستان عراقی در اختیار درمانگران هلال احمر هستند تا خدمات بهداشتی و درمانی رایگان به زائران کشورهای مختلف از جمله ایرانی ارائه کنند. هموطنان .

کولیوند در تشریح عملکرد بین المللی این جمعیت ادامه می دهد: هلال احمر در کشورمان دارای شرکت های بزرگ و موفق زیرمجموعه در زمینه تولید دارو، تجهیزات پزشکی، عصاره های گیاهان دارویی و صنایع نساجی است که محصولات آنها دارای مزیت رقابتی در سطح منطقه است. و ما توانسته ایم جمعیت ملی و کمیته صلیب سرخ را به خرید محصولات در کشورمان تشویق کنیم و آنها از محصولات ما برای ارسال کمک های بشردوستانه به کشورهای منطقه استفاده می کنند.

رئیس جمعیت هلال احمر در این خصوص ادامه داد: امسال برای کمک به حادثه دیدگان پاکستان، شرکای بین المللی ما پتو و چادر امدادی را از صنایع نساجی هلال ایران خریداری و به آسیب دیدگان پاکستان اهدا کردند.

کولیوند خاطرنشان کرد: در مورد شهرستان تویسرکان ابتدا باید روی کاهش تصادفات رانندگی کار کرد تا اینکه تویسرکان به یک الگوی موفق در کشور در زمینه پیشگیری از تلفات رانندگی تبدیل شود.

وی بیان کرد: ما درگیر مسائل اجتماعی هم هستیم و تصمیم گرفتیم تعداد قابل توجهی از جوانان را با موضوع کمک داوطلبانه آموزش دهیم چرا که جوانان و نوجوانان انرژی خوبی دارند و این انرژی باید در مسیر مثبت هدایت شود. . برای خدمت به جامعه کردها، جوانان سرمایه انسانی ما هستند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا