اجتماعی

پیرترین پزشک جهان که هنوز طبابت می‌کند!

هوارد تاکر که اکنون 100 سال دارد، هر روز هفته از ساعت 9 صبح تا 6 بعد از ظهر به بیماران خدمات می دهد. حتی ابتلا به کووید-19 در مدت کوتاهی پس از تولد 100 سالگی او را از کار منع نکرد!

به گزارش نازک نارنجی، فراید وی نوشت: در 26 فوریه، هاوارد تاکر (ایالات متحده آمریکا، متولد 10 ژوئیه 1922) با سن 99 سال و 231 روز به عنوان مسن ترین پزشک شاغل در جهان معرفی شد. هاوارد که اکنون 100 سال سن دارد، در حال خدمت است. بیماران هر روز هفته از ساعت 9:00 صبح تا 6:00 بعد از ظهر حتی ابتلا به کووید-19 در مدت کوتاهی پس از تولد 100 سالگی او را از کار منع نکرد.

درباره هاوارد تاکر

داستان هاوارد در کلیولند، اوهایو، ایالات متحده آمریکا آغاز می شود. او در سال 1922 به دنیا آمد و با پدر و مادر و یک برادرش زندگی می کند. دوران کودکی او مصادف با رکود بزرگ سال 1929 بود. هاوارد می گوید: “والدینم سعی کردند تا آنجا که می توانند از من و برادرم محافظت کنند و برای تامین زندگی ما فداکاری های زیادی کردند.”

والدینش او و برادرش را تشویق کردند که به دنبال علایقشان بروند و هوارد به موسیقی علاقه مند بود. ویولن می نوازد و تصور می کند اگر دکتر نمی شد موسیقی را به صورت حرفه ای دنبال می کرد. با این حال، در دوران دبیرستان، هاوارد تصمیم گرفت که می‌خواهد پزشکی را به عنوان شغلی دنبال کند و برای تحصیلات کارشناسی خود در دانشگاه ایالتی اوهایو شرکت کرد.

هاوارد پس از تحصیل، در طول جنگ جهانی دوم در نیروی دریایی ایالات متحده نام نویسی کرد و سپس به عنوان رئیس بخش اعصاب در ناوگان اقیانوس اطلس در طول جنگ کره در دهه 1950 خدمت کرد.

زندگی خانوادگی

هاوارد مربی عصب شناسی در موسسه عصبی نیویورک / مرکز پزشکی کلمبیا شد. در آن زمان او استادیار دانشگاهی در کلیولند بود و هر هفته بین این دو شهر رفت و آمد داشت.

با این حال، دوران هاوارد در انستیتوی عصبی نیویورک فقط به حرفه او کمک نکرد. در عوض او در آنجا با همسرش آشنا شد. آنها در سال 1957 در وایت پلینز، نیویورک ازدواج کردند. اندکی پس از ازدواج، هاوارد و همسرش سو به کلیولند نقل مکان کردند و صاحب چهار فرزند شدند.

نکات برجسته شغلی

هاوارد در طول زندگی حرفه ای خود روی بسیاری از موارد و تشخیص های منحصر به فرد کار کرده است. از جمله پرونده “زیبای خفته” در سال 1960. دو بیمار جوان ماه ها در کما بودند. حدود 20 پزشک نتوانستند علت این بیماری را تشخیص دهند تا اینکه این پرونده پزشکی به هاوارد تحویل داده شد. او و همکارانش بیماران را معاینه کردند و مسمومیت با باربیتورات را تشخیص دادند.

کار در طول COVID-19

فداکاری هاوارد به بیمارانش اخیراً در طول همه گیری ویروس کرونا ثابت شده است. هاوارد علیرغم اینکه از نظر فنی به دلیل سنش در رده “بالاترین خطر” قرار دارد، به کار بر روی بدترین اپیدمی سال 2020 ادامه می دهد. او گفت: “به عنوان یک پزشک، مسئولیت مراقبت از بیمارانم را بر عهده دارم.”

پیرترین پزشک جهان شوید

پس از 75 سال زندگی حرفه ای، بسیاری تعجب می کنند که چرا هاوارد به کار خود ادامه می دهد. با این حال، او مصمم است تا بیمارانش را به بهترین شکل ممکن درمان کند. هاوارد که همیشه خودش را به چالش می‌کشید و همیشه در ذهنش فعال بود، در سال 1989 امتحان وکالت اوهایو را در سن 67 سالگی قبول کرد – احتمالاً مسن‌ترین فردی بود که وکالت را در ایالات متحده قبول کرد.

وی با توجه به تحصیلات حقوقی در حال حاضر در امور پزشکی – حقوقی فعالیت می کند و در موارد مختلف به موکلین خود مشاوره می دهد. هاوارد پس از خواندن در مورد آرایشگری که به عنوان قدیمی ترین آرایشگر جهان شناخته می شود، تصمیم گرفت برای پیرترین پزشک شاغل در کتاب رکوردهای گینس ثبت نام کند. او با کمک نوه اش آستین، درخواست رسمی را به مرکز ثبت رکوردهای جهانی گینس ارسال کرد.

وقتی این رکورد تأیید شد، خانواده و دوستان او بسیار خوشحال شدند.

بازنشستگی

وقتی از هاوارد پرسیده شد که آیا به بازنشستگی فکر می کند، پاسخ داد: “من معتقدم که بازنشستگی دشمن طول عمر است. چرا می خواهید بازنشسته شوید در حالی که عاشق کاری هستید که انجام می دهید و هنوز هم می توانید آن را انجام دهید؟ هاوارد با چندین دهه تجربه، دانش زیادی دارد که بسیاری از پزشکان فقط می توانند رویای آن را داشته باشند.

مغز و اعصاب در طول زندگی حرفه ای او تکامل یافته و بهبود یافته است و فناوری روش کار متخصصان پزشکی را تغییر داده است. با این حال، هاوارد همیشه در حال یادگیری است: «من شخصاً سعی می‌کنم به فناوری تسلط داشته باشم و از آن استفاده کنم تا به‌روز بمانم. من اجازه نخواهم داد تغییرات در فناوری توانایی من برای مراقبت از بیماران یا آموزش دستیاران پزشکی را مختل کند.»

هوارد الان داره چیکار میکنه

هاوارد پس از سال ها تمرین، اکنون دستیاران پزشکی را در St. مرکز پزشکی خیریه وینسنت در کلیولند. وقتی هاوارد کار نمی کند، از گذراندن وقت با همسر 65 ساله، چهار فرزند و ده نوه اش لذت می برد. همسرش سو که اکنون 89 ساله است، هنوز به عنوان روانکاو کار می کند. هاوارد در حال حاضر مشغول فیلمبرداری مستندی از زندگی خود به نام “بعدش چیست؟” کارگردانی آن را نوه اش آستین و تیلور تالیانتی بر عهده داشتند.

هوارد اخیراً صدمین سالگرد تولدش را جشن گرفت – خوشبختانه تولد او آخر هفته بود، بنابراین او مجبور نبود یک روز مرخصی کار کند: “خانواده برای من جشن گرفتند و گذراندن وقت با دوستان و خانواده عالی بود.”

رازهای طول عمر هاوارد

چگونه تا 100 سالگی زندگی می کنید در حالی که هنوز تمام وقت کار می کنید؟ هوارد نظر خاصی در مورد چگونگی دستیابی به چنین موفقیتی نداشت. اول اینکه ژنتیکی است. دوم، او معتقد است که مهربانی و رفتار محترمانه با همه بسیار مهم است و «از هیچ قوم، مذهب و نژادی نفرت وجود ندارد». در نهایت، هاوارد از همسر و چهار فرزندش به عنوان منبع اصلی شادی خود یاد می کند، اما همچنین معتقد است که کار او به او رضایت و احساس هدف می دهد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا