اجتماعی

جنایت به‌خاطر بیت‌کوین – نازک نارنجی

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری مردی خبر داد که به دلیل اختلافات مالی بر سر ارز دیجیتال اقدام به کشتن یکی از دوستانش کرده بود.

به گزارش نازک نارنجی، سرهنگ علی ولی پور گودرزی درباره جزئیات این خبر گفت: اوایل آذرماه امسال همسر مردی 35 ساله به هویت معلوم به اداره چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه و از عدم حضور همسرش در شهر تهران خبر داد. تهران. همسر این جوان به مسئولان گفت: شوهرش برای آخرین بار برای دیدن یکی از دوستانش که با او اختلاف مالی داشته از خانه در دماوند خارج شد و برنگشت و هر بار که با او تماس می گرفت تلفن همراهش خاموش می شد. .

وی با بیان اینکه با توجه به حساسیت موضوع، گروه ویژه ای از ماموران پلیس آگاهی رسیدگی به این موضوع را در دستور کار خود قرار دادند، گفت: با انجام تحقیقات میدانی و به کارگیری روش های پلیسی، یکی از ماموران که این فرد با دوست خود ملاقات کرد. و بعد از آن تلفن همراهش خاموش شد. علاوه بر این در تحقیقات ماموران مشخص شد فرد گمشده و دوستی که با وی ملاقات کرده بود در زمینه خرید و فروش ارز دیجیتال فعالیت داشته است.

ولی پور گودرزی اظهار داشت: کارآگاهان پلیس آگاهی در اولین اقدام دوست فقدانی را شناسایی و از وی برای حضور در اداره آگاهی دعوت کردند. و اینکه می دانسته معادل 80 میلیارد ریال بیت کوین خریده است و به همین دلیل در روز حادثه با او در دماوند قرار ملاقات گذاشته تا اختلافاتشان را با او در میان بگذارد.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه یکی دیگر از دوستان متهم نیز در آنجا حضور داشت، گفت: متهم در ادامه اظهارات خود گفت که در حال صحبت با یکدیگر بودند که درگیری بین آنها رخ داد و یکی از آنها با سلاح به دوستش شلیک کرد. هدف از ناحیه کتف راست شلیک شد. براثر آن تیراندازی بلافاصله دوست متهم فوت کرد و متهم به همراه یکی دیگر از دوستانش که در آنجا حضور داشتند، جسد مقتول را با خودرو به مکانی در گیلاوند دماوند منتقل و در آنجا دفن کردند و از آن محل متواری شدند.

ولی پور گودرزی با بیان اینکه این افراد قصد داشتند ارز دیجیتال حساب مقتول را به حساب خود منتقل کنند، گفت: این افراد موفق به واریز این مبلغ نشدند و با دستگیری متهم اول قصد خروج از کشور را داشتند. یکی دیگر از همکاران متهم نیز به مکان نامعلومی متواری شد و اقدامات لازم برای دستگیری وی انجام شد.

به گفته رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، متهم قتل با صدور دستور قانونی از سوی مرجع قضائی برای تحقیقات بیشتر در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا