استان ها

افت ۱۰ درجه ای دما و احتمال بارش برف در خراسان شمالی

نازک نارنجی/ خراسان شمالی هواشناسی خراسان شمالی نسبت به تغییر وضعیت جوی در استان هشدار زرد داد.

به گزارش نازک نارنجی، اداره کل هواشناسی استان اطلاعیه ای شامل تشریح سامانه های مورد انتظار، وزش باد (گاهی وزش باد شدید کوتاه مدت)، افزایش ابر و بارش باران در ارتفاعات، مناطق و بارش برف و تشکیل مه در سرما را منتشر کرد. مناطق. ، اعلام کرد.

بر اساس اعلام هواشناسی، اثرات این سامانه از بعدازظهر شنبه (امروز) در اکثر نقاط استان آغاز و روز یکشنبه در نیمه شمالی استان، شهرهای راز، وجرگلان، مانه و سملقان و بخشهایی از بجنورد و شمال اسفرین

وزش بادهای تند (گاهی وزش بادهای کوتاه مدت شدید)، باران، برف و مه در نقاط مرتفع و سردسیر و کاهش محسوس دما از جمله خطرات این سامانه آب و هوایی است.

بر این اساس سامانه مذکور یکشنبه شب از استان خارج می شود و اثراتی همچون کاهش دید و مه گرفتگی در جاده های کوهستانی، لغزنده بودن جاده های کوهستانی، افت محسوس 8 تا 10 درجه ای دما طی روز یکشنبه تا میانه را به همراه خواهد داشت. تو هفته. در سردترین ساعات..

تسریع در کشت دیم، پرهیز از عملیات بتن در هوای سرد و استفاده از ضدیخ استاندارد بتن، انتقال محصولات برداشت شده به انبارهای پشت بام و استاندارد، پرهیز از چرای دام در کنار رودخانه ها و کانال، محلول پاشی در شرایط آب و هوایی سرد انجام نشود. بارندگی، کنترل و تنظیم دما و پوشش گلخانه ها، روشن کردن چراغ خودروها در مه و رعایت سرعت مطمئنه، تقویت حفاری ها قبل از بارندگی، حفر نکردن کیسه ها- حفاری به دلیل پیش بینی بارندگی و عدم افزایش بارندگی در ارتفاع و سایر توصیه ها کشاورزی، حمل و نقل جاده ای، بهداشت و انرژی اعلام شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا