ورزشی

تعرفه پرستاری به زودی پرداخت می‌شود

تقویت خدمات درمان مستقیم موثر برای کاهش هزینه های مردم.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: با تصویب شورای عالی بیمه تعرفه پرستاری پس از 15 سال تصویب و با منابع مالی به زودی پرداخت می شود.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، میرهاشم موسوی، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی عصر امروز در حاشیه بازدید معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از بیمارستان امام رضا (ع) تامین اجتماعی در شهرستان اسلامشهر و به منظور تجلیل از پرستاران این مرکز درمانی، تعرفه پرستاری پس از تصویب در دولت سیزدهم به مدت 15 سال به زودی با منابع مالی پرداخت خواهد شد.

موسوی افزود: سازمان تامین اجتماعی با بیش از 45 میلیون نفر تحت پوشش در حوزه خدمات درمانی، دارای 390 مرکز درمانی عمومی، خاص و فوق تخصصی است که خدمات 100 درصدی رایگان به بیماران ارائه می کنند.

وی با اشاره به وجود 50 هزار طرف قرارداد برای اعضای تحت پوشش گفت: مفتخریم که در 87 بیمارستان خصوصی سازمان تامین اجتماعی به افراد تحت پوشش خدمات درمانی ارائه کنیم چرا که تعداد 17 هزار پرستار یکی از بهترین نیروهای زحمتکش این حوزه هستند. هدف کار روی این مجموعه است.

هاشمی ادامه داد: سازمان تامین اجتماعی این افتخار را دارد که تاکنون 10 شهید در حوزه سلامت در دوران کرونا تقدیم کرده ایم و 80 شهید بزرگوار در دوران دفاع مقدس داریم. لبافی نژاد که در سرکوب جریان نفوذ و آشوب در کسوت بسیجی نقش آفرینی کرد و پس از ترخیص از خدمات پزشکی به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی می گوید: بیشتر سرمایه های اجتماعی مجموعه تامین اجتماعی توسط عزیزان بهورزان و بر اساس عدالت ساخته می شود، البته در گذشته نیز کم و کاستی هایی وجود داشته که دولت بوده است. بخشی از این زمان و در بحث 50 درصد، کادر درمانی منحصر به فرد سعی در احیای این بحث برای کارکنان غیر معالج فعال در حوزه درمان نیز دارند که بخشی از شرایط معیشتی را به این افراد پرداخت خواهند کرد. پرستاران عزیز

وی با اشاره به عملیاتی شدن تعرفه خدمات پرستاری تصریح کرد: در بحث تعرفه خدمات پرستاری که بارها مورد تاکید رهبر معظم انقلاب بوده است، این دولت با رویکرد رئیس جمهور این طرح را به تصویب رساند. شورای عالی بیمه و پس از تایید ایشان منابع مالی آن در روزهای پایانی تامین شد و به این عزیزان پرداخت خواهد شد و با این اقدامات توسعه خدمت رسانی به مردم و افزایش رضایتمندی را جزو اولویت های راهبردی قرار می دهیم. بهبود خدمات در بخش درمان مستقیم و بهبود خدمات تدارکاتی.

موسوی تاکید کرد: با تلاشی که در دولت سیزدهم صورت گرفت با واگذاری سهام به مبلغ 88 هزار میلیارد تومان که بزرگترین بدهکار این بانک از سال 1394 تا 1400 تامین اجتماعی است، در تسویه حسابی که رخ داد، بزرگترین تسویه بانکی در تامین اجتماعی ساخته شد انجام شده.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به برگزاری آزمون 24 مرداد ماه سال جاری که 4000 نفر در آن شرکت کردند، خاطرنشان کرد: پس از مشخص شدن تکلیف شرکت کنندگان در آزمون، این افراد به کادر درمانی در حوزه پزشکی اضافه خواهند شد. مجتمع هر چقدر هم که خدمات درمانی مستقیم ارائه دهند، اگر آنها را تقویت کنیم به همان اندازه در کاهش درآمد از جیب مردم و آنچه از نظر سلامتی در بیمه شدگان ما دارند موثر هستیم و 4 هزار نفر به حوزه درمانی اضافه می شود. کارکنان این سازمان که تعدادی از آنها در این مجتمع درمانی و در استان تهران مشغول به کار خواهند شد. .

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا