اجتماعی

پیش بینی “نظام واره شغلی زنان” در برنامه هفتم توسعه

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از برنامه ریزی نظام کار بانوان در برنامه هفتم توسعه خبر داد.

به گزارش نازک نارنجی، انسیه خزعلی به مناسبت سالروز حضرت زینب(س) و روز پرستار در بازدید از بیمارستان امام رضا(ع) اسلامشهر ضمن قدردانی از زحمات پرستاران گفت: ولادت حضرت زینب(س) برای صبر و شکیبایی ایشان. استقامت در شرایط سخت و به دلیل دیدگاه مثبت و خوش بینانه که به دیگران نیرو و انرژی می دهد به درستی روز پرستار نامیده می شود.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه پرستاران با صبر و حوصله همه مشکلات را برطرف کردند، گفت: صبر و استقامت پرستاران در دوران کرونا در سال های گذشته نمونه است، مقاومت کردند و جنگیدند و باید یادی از شهدا کنیم. در جامعه پرستاری در این جهاد. .

خزعلی تصریح کرد: در هیئت دولت مشکلات و دوری از خانواده پرستاران به طور مفصل مورد بحث و بررسی قرار گرفت و از زحمات آنان به طور ویژه تقدیر شد. از شهدای ایمنی جامعه پرستاری نیز نام بردیم که علاوه بر جهاد در مسیر سلامت جسمانی جامعه؛ برای حفظ آرامش و سلامت روان در جامعه تلاش می کنند.

وی ادامه داد: یکی از مطالبات 15 ساله پرستاران تعرفه خدمات است که به فضل الهی در دولت سیزدهم اجرایی شد و امیدواریم تداوم داشته باشد و اعتبارات آن در برنامه بودجه ظاهر شود.

خزعلی تاکید کرد: ما به عنوان نماینده زنان در تلاش هستیم تا ارتباط مستمری برقرار کنیم تا صدای پرستاران به ویژه پرستاران زن را بشنویم تا راه حل هایی برای بهبود شرایط کاری آنها پیدا کنیم و همچنین از پرستاران زن که مسئولیت بیشتری دارند حمایت لازم را داشته باشیم. . .و چاره ای بیندیشیم و قانون را ببینیم که دیگر مسئولیت های خود را که بر عهده خانواده است به خوبی انجام دهند.

بر اساس اعلام روابط عمومی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، خزعلی ادامه داد: پیشنهاداتی از سوی بانوان دریافت شد تا نظام استخدامی برنامه هفتم را ببینیم و بتوان آن را در قانون کار اجرا کرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا