ورزشی

پیروزی شیرین یاران رونالدو مقابل غنا

به گزارش خبرگزاری نازک نارنجی، در ادامه دیدارهای پنجمین روز جام جهانی 2022 قطر از ساعت 19:30 امروز (پنجشنبه) تیم های پرتغال و غنا از گروه H به مصاف یکدیگر خواهند رفت. نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان رسید.

این دیدار در ورزشگاه 974 دوحه و قضاوت این دیدار بر عهده اسماعیل الفتح از مراکش بود که به “محمد کوروس” از غنا کارت زرد نشان داد.

پرتغال در بازی امروز بهتر از حریف بازی کرد و موقعیت های زیادی برای گلزنی داشت که کریستیانو رونالدو و دیگر ستاره های این تیم از دست رفتند.

دیگر دیدار این گروه بین اروگوئه و کره جنوبی برگزار شد که با تساوی بدون گل به پایان رسید.

برد شیرین دوستان رونالدو مقابل غنا

در دقیقه 10 اشتباه کودوس باعث شد تا سیلوا با یک توپ عمقی کریستیانو رونالدو را شروع کند و او با یک شروع سریع به سمت دروازه غنا حمله کرد که توپ از پای او جدا شد و زیگی دروازه بان مقابل او قرار گرفت. غنا ، به توپ رسید و سپس پس از ضربه کریستیانو به توپ، توپ به بیرون رفت و داور اعلام ضربه گل کرد.

در دقیقه 13 پاسی از جناح چپ و تقریباً به داخل محوطه جریمه توسط گوئررو برای ضربه دوم و پرواز بلند رونالدو به آسمان بی نتیجه بود زیرا توپ درست روی سر آن ستاره پرتغالی و ضربه او نرفت. از دست رفته .
در دقیقه 31 ارسال ژائو فلیکس به داخل محوطه و بین دو مدافع در اختیار رونالدو قرار گرفت و او با چرخش به سمت دروازه حرکت کرد تا توپ را وارد دروازه کند، اما داور اشتباه خود را اعلام کرد و با مدافعان برخورد کرد. و هدف را رد کرد.

در دقیقه 36 پاس اوتاویو به فرناندز رسید و او با پای راست به سمت دروازه غنا شوت کرد که ضربه این بازیکن با دستان زیگی دروازه بان غنا مهار شد.

در دقیقه 55 و پس از 45 دقیقه مقاومت در برابر ستارگان پرتغال، در نیمه دوم موتور غنا نشانه هایی از گرم شدن داشت و در نهایت در دقیقه 55 کیدوس یخ شکست. فرار ستاره جوان از زمین میزبان و پشت سر گذاشتن چند بازیکن و رسیدن به نیمه زمین پرتغال باعث تشویق ورزشگاه شد اما ضربه محکم محمد به شکل خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت.

در 10 دقیقه ابتدایی این نیمه تیم آفریقایی بهتر بازی کرد و حتی در دقیقه 56 کودوس می توانست به گل برسد اما ضربه هافبک آژاکس از کنار دروازه کاستا به بیرون رفت.

در دقیقه 63 در حالی که بازیکنان پرتغال در حال حرکت بودند، رونالدو صاحب توپ شد که با اشتباه مدافع غنایی سرنگون شد و داور اعلام پنالتی کرد. رونالدو با گرفتن توپ و تبدیل آن به اولین بازیکن تاریخ تبدیل شد که در 5 جام جهانی گلزنی می کند.

در دقیقه 73 در یک حرکت عالی بازیکنان غنا توپ به کودوس رسید و او با اشتباه دانیلو توپ را به آیو داد تا کاپیتان غنا بازی را به تساوی بکشاند.

تنها 5 دقیقه بعد در یک تلاش مشترک، وقتی فلیکس از پاس برونو فرناندز فرار کرد، فلیکس با دروازه بان غنا ارتباط برقرار کرد و برای دومین بار دروازه تیم را باز کرد. 3 دقیقه بعد لیائو با پاس فرناندز به دروازه حریف آفریقایی گل سوم پرتغال را به ثمر رساند.

برد شیرین دوستان رونالدو مقابل غنا

در دقیقه 90 یکی از تعویض های غنا جواب داد و بوکاری اختلاف را به حداقل رساند و با تقلید از شادی گل رونالدو جلوی چشمانش این کار را انجام داد.

نیمه دوم بازی 8 دقیقه وقت اضافه دارد. این دیدار با وجود 9 دقیقه وقت اضافه با همین نتیجه 3 بر 2 به پایان رسید تا پرتغال اولین پیروزی این دوره از مسابقات را کسب کند.

بیشتر بخوانید:

251254

دکمه بازگشت به بالا