اجتماعی

نقش کلیدی ورزش‌های قدرتی در کاهش وزن

تمرینات قدرتی و ورزش های تحمل وزن مانند ورزش های هوازی نقش مهمی در کاهش وزن و اهداف سلامتی دارند.

به گزارش نازک نارنجی، البته شاید کاهش وزن و قدرت تنها عاملی باشد که با انجام این نوع تمرینات به چشم می خورد، اما فواید دیگری در درازمدت مشاهده خواهد شد. بنابراین لازم است در انجام ورزش های پرنشاط ثابت قدم بود.

به گزارش دفتر آموزش سلامت و ارتقای سلامت، انجام این تمرینات را فراموش نکنید تا فواید شگفت انگیز آنها را در زندگی خود در کمترین زمان ببینید:

پیری سریعتر: تمرینات قدرتی باعث تقویت استخوان ها، افزایش متابولیسم، حفظ عضلات و کاهش استرس بر بدن می شود. در عین حال باعث می شود فرد پیری راحت تری را تجربه کند.

_ افزایش توانایی ورزشی: ورزش های قدرتی نه تنها باعث افزایش قدرت بدنی می شود، بلکه باعث افزایش سرعت، چابکی و انعطاف بدن نیز می شود و همه اینها برای انجام سایر ورزش ها مانند دویدن و سایر ورزش های استقامتی مفید و ضروری است.

پیشگیری از پوکی استخوان: نگرانی در مورد پوکی استخوان باعث می شود که ما لبنیات بخوریم، اما موثرترین پیشنهاد افزایش وزن هنگام نوشیدن لبنیات است. زیرا این کار تراکم استخوان را به روشی منحصر به فرد افزایش می دهد.

افزایش متابولیسم: بسیاری از ما فکر می کنیم که ورزش هوازی باعث چربی سوزی زیادی می شود، اما در واقع زمانی که عضلات بدن ما متراکم تر هستند، چربی بیشتری می سوزانیم و حتی زمانی که می خوابیم و می نشینیم، چربی سوزی ما ادامه می یابد.

افزایش کیفیت خواب: وقتی سوخت و ساز بدن بالا باشد و سطح انرژی بدن در وضعیت خوبی باشد، خواب راحت‌تر می‌شود. البته سعی کنید نزدیک زمان خواب تمرینات سختی انجام ندهید زیرا نتیجه معکوس دارد.

_ افزایش اعتماد به نفس: یکی از مهم ترین تاثیرات ورزش های شدید، تاثیر مثبتی است که بر روان ما می گذارد. تمرینات قدرتی به ما کمک می کند سالم بمانیم و احساس بهتری داشته باشیم.

_ افزایش سلامت کلی بدن: اگرچه هدف بسیاری از افرادی که تمرینات قدرتی انجام می دهند رسیدن به تناسب اندام است، اما مهمترین دستاورد تمرینات قدرتی سلامتی و احساس سرزندگی است. با گذشت زمان، ورزش های شدید تغییرات قابل توجهی در ما ایجاد کرده است. علاوه بر زیبایی بدن، انرژی بیشتر، خواب بهتر و حتی زندگی زناشویی بهتر همگی از موفقیت های تمرینات قدرتی برای جسم و روح هستند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا