فرهنگ و هنر

کدام پلتفرم ها انحصار شبکه سه برای پخش جام‌جهانی را پذیرفتند؟

چند روز قبل از شروع جام جهانی قطر، ساترا دستورالعمل نحوه پخش مسابقات از پلتفرم های دارای مجوز را اعلام کرد. خبری که پلتفرم ها را ملزم به استفاده از قاب اختصاصی شبکه های تولو و ورزش سیما می کند. این شرایط که برخی از آن به عنوان قوانین سخت سازمان برای تنظیم صدا و تصویر فراگیر برای رسانه ها تعبیر می کردند و با انتقاد همراه بود، در نهایت به همین ترتیب اجرا شد و با همه اینها، 30 رسانه صدای فراگیر اجازه پخش جهانی را پیدا کردند. مسابقات جام حذفی پرشور، رانده به رعایت.

به گزارش نازک نارنجی، حدود 300 رسانه صوتی و تصویری دارای مجوز از ساترا هستند که در زمینه های آموزشی، سرگرمی، اطلاع رسانی، کاربر محوری و موسیقی فعالیت می کنند. از این تعداد رسانه، تنها چند رسانه که با محتوای خود با پخش جام جهانی مطابقت دارند (مانند نمایش، اطلاع رسانی و کاربر محور) مجاز به پخش این رویداد ورزشی هستند و از این میان 30 رسانه آماده استفاده خواهند کرد. فریم اختصاصی (iframe) سه کانال ورزشی برای دریافت پوشش زنده جام جهانی.

این رسانه جامع صوتی و تصویری ضمن دریافت رایگان تصاویر زنده مسابقات جام جهانی از ساترا به عنوان زیرمجموعه سازمان صدا و سیما، انحصار تبلیغات و گزارش این مسابقات را در پخش رسانه ملی نیز پذیرفت.

در ادامه اسامی 30 سکوی پذیرفته شده پخش فریم های اختصاصی شبکه سه و ورزش جام جهانی را مشاهده خواهید کرد. این اسامی با پیگیری خبرنگار نازک نارنجی از ساترا در اختیار این رسانه قرار گرفته و در جدولی با دو ستون 15 نشان داده شده است.

اسامی رسانه های پخش کننده جام جهانی اسامی رسانه های پخش کننده جام جهانی
روبیک 24 را بررسی کنید
سیما واتیوی صدا
مد و برندها هروتا
فیلم فانو تلویزیون هما
پیچ سینما رکس
تلویزیون تلویزیون مشهد
پهپاد در حال تماشای فیلم
فیلم بلند پیرمرد در سینما
سرزمین فیلم اسپورت پلاس
لحظه گپ زدن در سینما
رسانه پویا منظره
تئاتر هابینا
آخرین خبرها صفحه تلویزیون
آنتن پلی جدید
تلفن همراه تلویزیون ورزشی

در بین این 30 رسانه روبیکا ویژه برنامه جام جهانی را ساخت که قسمت سوم آن امروز چهارشنبه 11 آذرماه از این بستر پخش می شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا