اجتماعی

لزوم بررسی دقیق زیرسویه‌های جدید امیکرون

آتسوو هامادا، استاد بیمارستان دانشگاه پزشکی توکیو در ژاپن، گفت که اگر زیرسویه های جدید آمیکرون ظاهر شوند، باید به دقت بررسی شوند.

به گزارش نازک نارنجی، به گفته این کارشناس، تابستان امسال موج هفتم ویروس کرونا ژاپن را به دلیل انتشار زیرسویه BA.5 میکرونی فرا گرفت. در حالی که BA.5 برای مدتی زیرشاخه غالب کروناویروس ها در سراسر جهان بوده است، نسبت کلی آن به تدریج در حال کاهش است.

این کارشناس اظهار داشت: همزمان با گسترش زیرسویه های BQ.1، BQ.2 و XBB Amicron، تعداد مبتلایان به کرونا در سراسر جهان به تدریج در حال افزایش است.

این استاد بیمارستان دانشگاه پزشکی توکیو که در زمینه بیماری های عفونی تخصص دارد، می گوید: اگرچه هنوز مشخص نیست که کدام زیرسویه در آینده غالب خواهد شد، اما سویه های جدید همگی توانایی یکسانی برای چسبیدن به سلول های انسانی و فرار از واکنش سیستم را نشان می دهند. مقاومت نیز بهبود یافته است.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، این کارشناس گفت حتی در صورت ظهور زیرسویه های جدید باید به دقت بررسی شوند. باید بررسی کرد که آیا این زیرسویه ها می توانند از واکنش سیستم ایمنی بدن فرار کنند یا خیر؟ و بررسی کنید که چگونه مسری و بیماری زا است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا