عمومی

افزایش ۶ برابری تولید محصولات کشاورزی در لرستان – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

سید عماد شاهرخی گفت گفتن وی در نشست خبری آنلاین با تاکید بر اینکه کشاورزی پشتوانه و زیرساخت پویا اقتصاد هر کشوری است، گفت: رسم و رسوم و فرهنگ منطقه را حفظ می کند.

افزایش 6 برابری تولید محصولات کشاورزی در لرستان

وی با بیان اینکه چهار میلیون و 400 هزار کشاورز در کشور داریم، گفت: میزان تولید این مزرعه حدود 125 میلیون تن است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان کل تولیدات کشاورزی لرستان را حدود سه میلیون تن عنوان کرد و افزود: این رقم قبل از پیروزی انقلاب در سال 57 500 هزار تن بود.

شاهرخی گفت: در این راستا به شش برابر تولید این میدان در استان لرستان رسیده ایم.

تولید گندم در سال گذشته دو برابر شد

وی با تاکید بر اینکه سال گذشته واقعاً سال سختی از نظر بارندگی داشتیم، افزود: حدود 40 روز از 19 اسفند ماه تا پایان فروردین ماه بارندگی موثری نداشتیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان که می گوید بخش عمده ای از کشت این استان به ویژه گیاهان است. از باران تغذیه می شود در جنوب و شهرستان های پلدختر ویرانگر اتاق و فلات کوهستانی 100% از بین رفته است وی ادامه داد: جاهای دیگر هم سرماخوردگی داریم.

شاهرخی با اشاره به اقتصادی شدن قیمت گندم با تدابیر و برنامه ریزی دولت، اظهار داشت: قیمت گندم از 5 هزار و 500 تومان در سال گذشته به 11 هزار و 500 تومان در سال جاری افزایش یافت.

وی بیان کرد: با توصیه همکاران و همچنین ارقام مناسب به دست آمده با دانش فنی و سازگار با هر منطقه ای، تولید گندم از 123 هزار تن در سال گذشته به 270 هزار تن رسید.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با هدف افزایش دوبرابری تولید گندم در سال جاری نسبت به سال گذشته گفت: این نکته مثبتی در بخش کشاورزی استان است و امیدواریم ادامه یابد.

برنامه ریزی برای ادامه افزایش تولید

شاهرخی در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه با حضور کارشناسان جهاد کشاورزی، استفاده از ظرفیت اساتید دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی، استاندارد کشتی را از منطقه به منطقه در سال جاری پیش بینی کردیم، اظهار داشت: در سال جاری استاندارد کشتی را از منطقه به منطقه پیش بینی کردیم.

وی با تاکید بر اینکه اگر کشاورزان عزیز به توصیه های ما توجه کنند، پیش بینی ما این است که به یاری خداوند امسال مشکل خاصی در این زمینه نخواهیم داشت، گفت: امیدواریم در این مورد نیز مانند برنامه باشد. کم اهمیت سلام این کار به گونه ای انجام می شود که تداوم مشابهی در افزایش تولید در استان وجود داشته باشد.

دکمه بازگشت به بالا