استان ها

تاکید نماینده چابهار بر تکمیل طرح‌های آبرسانی

نازک نارنجی/ سیستان و بلوچستان نماینده چابهار به اتمام پروژه های آبرسانی در دشتیاری، کنارک، نیکشهر، قصرقند و چابهار اشاره کرد.

معین الدین سعیدی در بازدید از پروژه های در دست اجرا در منطقه چابهار افزود: اجرای طرح هادی در روستاهای بالای 20 خانوار، آسفالت معابر روستایی، برق رسانی و تامین تسهیلات خارج از شهر چابهار و رفع مشکلات شهر چابهار. قرار است صدور پروانه صید برای چند هزار صیاد با همت دولتمردان جهادی و انقلابی به زودی شاهد تحقق باشد.

نماینده مردم شهرستان های چابهار، نیکشهر، کنارک، قصرقند، دشتیاری و زرآباد در شورای اسلامی گفت: وزارت نفت پنج میلیارد تومان برای احداث چاه در جاده باهوکلات دشتیاری با هدف مسئولیت اجتماعی اختصاص داده است.

سعیدی افزود: این اعتبار پس از انجام تشریفات اداری به این پروژه اختصاص یافت و باید از وزیر نفت دولت سیزدهم به دلیل توجه به مناطق محروم تشکر کرد.

وی بیان کرد: باهوکلات یکی از مناطق ویژه کشاورزی و گردشگری است که جاده مناسب با امکانات فنی، پل و آبشار، تردد کالا و مسافر به ویژه محصولات کشاورزی را تسهیل می کند.

نماینده حوزه انتخابیه چابهار در شورای اسلامی همچنین خواستار توقف واردات موز با توجه به وجود بیش از 10 هزار هکتاری موز در زرآباد، چابهار، دشتیاری و کنارک شد و افزود: این بخش باید مورد حمایت ویژه قرار گیرد تا شاهد وضعیت مطلوب باشیم. توسعه کشت و بازاریابی موز و شاهد سود کشاورزان باشیم.

وی گفت: کشاورزان زرآباد 30 درصد موز کشور را با سطح زیر کشت 6 هزار هکتار تامین می کنند و می توانند سالانه بیش از 150 هزار تن موز تولید و به فروش برسانند.

وی بر احداث دیوار حفاظتی بتنی و تخصیص ماشین آتش نشانی و بکهو به روستاییان روستای سورو زرآباد و تبدیل روستای سورو به بخشداری تاکید کرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا