ورزشی

تروریسم رسانه‌ای استکبار با تحریف و دروغ‌پراکنی به دنبال دوقطبی‌سازی ایران است

وزیر فرهنگ ادامه داد: برخی این شبهه را مطرح کرده اند که انقلاب اسلامی تا پیروزی به دنبال آمریکا ستیزی نبوده است. اما امام (ره) اساساً به دلیل مخالفت با مصونیت مستشاران آمریکایی از کشور تبعید شد.

اسماعیلی افزود: سخنان امام به عنوان مرجع تقلید در آبان 1343 بسیار قابل توجه است. آنجا که از عظمت ایران می گویند. این که عظمت و آزادی ایران را نابود کردند، می خواهند ما را ذلیل کنند. آنجا امام راحل از موضع دفاع از منافع و هویت ملی کاملاً صحبت کردند.

وی با اشاره به حادثه 22 آبان 57 روز دانشجو گفت: در آن روز دانشجویان ما در مقابل دانشگاه تهران توسط مزدوران پهلوی به ناحق به شهادت رسیدند.

22 آبان 58 حادثه دیگری است که اسماعیلی به آن اشاره می کند: شاگردان خط امام در آن روز با تسخیر لانه جاسوسی آمریکا، ریشه و مرکز توطئه آمریکا علیه کشور ایران را هدف قرار دادند.

وزیر فرهنگ تاکید کرد: آمریکایی ها از دیروز تا امروز دست از توطئه علیه کشور ایران برنداشته اند. روزی که محمدرضا در 4 مرداد 1391 از شهر رامسر مجبور به فرار از کشور شد، امیدی به بازگشت نداشت، اما آمریکایی ها در 28 مرداد علیه دولت ملی کودتا کردند و محمدرضا پهلوی را در یک استبداد وحشیانه کشتند. . پنج ساله به کشور بازگشتند.

وی افزود: تروریسم رسانه‌ای که امروز آمریکایی‌ها راه‌اندازی کرده‌اند با تحریف، دروغ و جعل وحدت ملی ما را هدف قرار می‌دهند و به دنبال شکاف در صفوف مردم ایران هستند و می‌خواهند مردم را با یکدیگر بجنگند.

وزیر فرهنگ دولت مردمی ادامه داد: آمریکایی ها تلاش می کنند با تجزیه کامل منطقه و تولد دولت های جدید، امید بلندمدت خود را برای تشکیل خاورمیانه جدید محقق کنند.

یکی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: رویای آمریکایی ها برای از بین بردن نظم سیاسی در منطقه اگر از ایران شروع شود هرگز محقق نمی شود. ایران با بهره مندی از رهبری عاقل و بیدار و ملتی در صحنه، نقشه چهل و سه ساله آمریکا را افشا و آشکار کرد که انشاءالله منجر به انزوا و سقوط ابدی در آمریکا خواهد شد.

اسماعیلی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: امسال با قرار دادن روز مازندران در تقویم، شورای فرهنگ عمومی و شورای عالی انقلاب فرهنگی. پیگیری و نتیجه گرفت؛ چنانکه مازندران بزرگ حق ایجاد اولین حکومت کامل از پیروان مکتب اهل بیت در قرن سوم و تداوم آن را دارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سخنانی از آغاز انوار تمدن اسلامی از این زمان گفت: بسیاری از بزرگان ما در پناه صلح و دوستی علم، عقلانیت و عدالت محوری پیروان اهل بیت از این مرز و بوم برخاستند. مکتب آل البیت و پیشرفت در شاخه های مختلف علوم. . با آغاز حکومت علوی و روی کار آمدن حکومت‌هایی چون آل بویه، فاطمی و حمدانی در نقاط مختلف جهان اسلام، قرن سوم تا پنجم هجری خورشیدی شاهد فروغ تمدن اسلامی بود.

وی با اشاره به تشکیل حکومت هایی مانند سادات مرعشی در منطقه مازندران گفت: از آن روز تا کنون که قرن پانزدهم است، فرزندان مازندران صفحات زرینی در تاریخ انقلاب اسلامی در پاسداری از مقدسات خلق کردند. و دفاع از حرم که مایه مباهات است و امیدواریم جوانان مازندرانی این راه را ادامه دهند.

اسماعیلی در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه رامسر به خودی خود یک سایت فرهنگی و هنری محسوب می شود، ادامه داد: همه ما به فرهنگ، تاریخ و طبیعت رامسر افتخار می کنیم و در تلاش هستیم تا مشکل فرهنگ هنری رامسر را حل کنیم. . مجتمع با کمک وزارت میراث.

وی به پروژه نیمه تمام تالار مرکزی ساری در 16 سال اشاره کرد که برای تکمیل آن 80 میلیارد تومان هزینه شد و یادآور شد: در دولت مردمی 90 میلیارد تومان برای تکمیل این سالن در مدت هشت سال و در نهایت ساری هزینه شد. سالن مرکزی افتتاح شد.

اسماعیلی با تاکید بر اینکه رامسر از نظر دولت منطقه ای استراتژیک محسوب می شود، گفت: با توجه ویژه دولت به مردم کشورهای آسیای میانه، قفقاز و حومه دریای خزر، تقویت زیرساخت ها در فرهنگ رامسر به دلیل مجاورت با کشورهای حاشیه دریای خزر از اهمیت ویژه ای برخوردار است. .

دکمه بازگشت به بالا