استان ها

آزادسازی ۱۰۸۴ هکتار از اراضی ملی و منابع طبیعی اصفهان

به گزارش نازک نارنجی از اصفهان، حجت الاسلام اسدالله جعفری سلسله اقدامات انجام شده در حوزه حفاظت از منابع طبیعی در سطح استان در سال گذشته را خوب اعلام کرد و اظهار داشت: اقدامات موثری در زمینه حفاظت از منابع طبیعی انجام شده است. حقوق خزانه داری اراضی ملی و منابع طبیعی استان طی سال گذشته در 365 مورد اجرایی، یک هزار و 840 هکتار از اراضی ملی و منابع طبیعی استان آزادسازی و سلب شده است.

وی همچنین در تشریح عملکرد دستگاه قضایی استان در این حوزه طی شش ماهه نخست سال جاری گفت: در رابطه با رفع تصرف اراضی ملی و دولتی، 230 هکتار از اراضی متعلق به الف در دستگاه های دولتی، با مالکیت بدون مستندات قانونی (به ارزش تقریبی سه هزار میلیارد تومان) خلع ید رفع شد.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان ادامه داد: همچنین در پیگیری های دستگاه قضایی در استان 40 هکتار زمین مساعد در حاجی آباد شهرستان شاهین شهر (به ارزش تخمینی دو هزار میلیارد تومان) به نام دولت سند صادر شد.

وی یکی از چالش های این جاده را کمبود نیروی انسانی و امکانات لازم دانست و تصریح کرد: در حوزه های مختلف با کمبود نیروی انسانی و امکانات مواجه هستیم و همین امر باعث سودجویی و طلبکارانی است که همواره به دنبال فرصت هستند. برای انجام زیاده خواهی های خود، حمله و مداخله در این سرزمین ها انجام شود و لازم است هر یک از سازمان ها و نهادهای مسئول با هوشیاری کامل با تکمیل و تجهیز نیروها و امکانات خود با جدیت بیشتری وارد عمل شوند.

48

دکمه بازگشت به بالا