اجتماعی

آموزش قویترین سلاح توانمندسازی زنان/آمادگی ایران برای اشتراک گذاری تجارب مقابله باپدیده سالمندی

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با نایب رئیس گروه دوستی مجالس سوریه و ایران دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش نازک نارنجی، در ابتدای این جلسه دکتر فاطمه محمد بیگی یکی از اعضای شورای اسلامی شهر ضمن گرامیداشت نام و یاد حافظ اسد رئیس جمهور سابق سوریه به تشریح روند فعالیت های شورای اسلامی در موضوع گروه مشترک دوستی دو کشور پرداخت. .

وی با اشاره به تصویب قانون حمایت از خانواده و جوانان به عنوان راهکاری برای مقابله با تهدید نسل در کشور، از معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده به عنوان مجری این قانون تشکر کرد و اظهار داشت: اگر دولت سوریه بخواهد، ما حاضریم از تجربیات موفق کشورمان استفاده کنیم. نحوه مقابله با پدیده سالخوردگی را به اشتراک خواهیم گذاشت.

در ادامه انسیه خزعلی ضمن معرفی معاونت امور بانوان، به تشریح برنامه ها و اقدامات این نهاد به عنوان متولی امور زنان و خانواده در کشور پرداخت و سیاست خانواده محوری دولت سیزدهم و دولت را مورد بحث و بررسی قرار داد. موضوع. توانمندسازی زنان به ویژه در مقوله کارآفرینی و کار و حمایت از حضور زنان در فعالیت های علمی و پژوهشی و دستاوردهای کشورمان در حوزه زنان و خانواده.

لازم به ذکر است معاون رئیس جمهور ضمن بیان سابقه تعاملات متقابل بر توسعه تعاملات دوجانبه در رابطه با اشتراک فرهنگی طرفین تاکید کرد.

آموزش قدرتمندترین سلاح برای توانمندسازی زنان است/ تمایل ایران به اشتراک تجربیات در مواجهه با پدیده سالمندی.

سپس خانم هیفا جمعه نایب رئیس گروه دوستی سوریه و ایران که در رأس هیئتی بلندپایه به ریاست شورای اسلامی به ایران سفر کرده است، ضمن قدردانی از مهمان نوازی کشورمان، جنگ ده ساله را مورد توجه قرار داد. در کشورش عامل مقاومت زنان سوریه باشد.

وی آموزش و سوادآموزی را قوی ترین سلاح برای توانمندسازی زنان خواند و حمایت دولت و پارلمان سوریه را جدی و همه جانبه دانست.

بر اساس اعلام روابط عمومی دفتر امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، خانم جمعه ادامه داد: برای همکاری همه جانبه در موضوع زن و خانواده با جمهوری اسلامی ایران به گرمی دست می دهیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا