فرهنگ و هنر

از نقاشی بر کفش لیونل مسی تا توپ‌های جام‌جهانی

یک هنرمند پاراگوئه ای که به خاطر خلق نقاشی های پیچیده و ظریف روی کفش های فوتبال شهرت دارد، اکنون به توپ جام جهانی قطر بازگشته است.

به گزارش نازک نارنجی و به نقل از رویترز، «لیلی کانترو» هنرمند 29 ساله پاراگوئه ای است که به خاطر خلق نقاشی های خاص روی کفش های فوتبال ستارگانی چون «لیونل مسی» و «رونالدینیو» در آستانه جهان شهرت دارد. جام حذفی در قطر در حال تدارک هنر جدید و رنگارنگ برای این رویداد جهانی است.

این هنرمند قصد دارد حدود 20 جفت کفش، توپ و نقاشی با الهام از قطر و پایتخت آن «دوحه» با حال و هوای جام جهانی خلق کند.

در زمان حضور لیونل مسی بازیکن مشهور آرژانتینی، “کانترو” یک جفت کفش فوتبال با رنگ آمیزی مخصوص برای او فرستاد که تصاویر این بازیکن و خانواده اش با جزئیات شگفت انگیزی حک شده بود.

از نقاشی کفش های لیونل مسی تا توپ های جام جهانی

این هنرمند حتی فکرش را هم نمی کرد که “مسی” این کفش ها را دریافت کند اما در کمال تعجب عکسی را دید که “مسی” این کفش های فوتبال را در دست گرفته بود.

نقاشی های رنگارنگ این هنرمند توجه سایر بازیکنان فوتبال از جمله رونالدینیو را نیز به خود جلب کرده است. تا اینکه «کنترو» یک جفت کفش فوتبال و یک توپ فوتبال رنگ شده به این بازیکن داد.

از نقاشی کفش های لیونل مسی تا توپ های جام جهانی

“Cantereo” قصد دارد 8 توپ فوتبال را در قطر به نمایش بگذارد که تصاویری بر روی آنها نشان می دهد که به کشورهایی که در طول تاریخ جام جهانی را برده اند ادای احترام می کند.

تصاویر سه بعدی روی کفش های فوتبال چاپ شده است که هشت استادیوم در حال ساخت در قطر برای جام جهانی دوحه را نشان می دهد.

از نقاشی کفش های لیونل مسی تا توپ های جام جهانی

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا