ورزشی

VAR نخرید از میزبانی خبری نیست!

به گزارش خبرگزاری نازک نارنجی؛ احسان اصولی پس از پایان جلسه هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در جمع خبرنگاران درباره این جلسه 10 ساعته گفت: از صبوری شما سپاسگزارم. ما بعد از انتخابات هشتم شهریور دومین جلسه هیات مدیره را داریم. موضوعات مختلف زیادی وجود دارد. او دروس کارشناسی و فرعی دارد. در خصوص صورت های مالی فدراسیون که یک تکلیف قانونی است، موظفیم در مجمع 20 خرداد این موضوع را مطرح کنیم. صورتهای مالی مورد تجزیه و تحلیل و قضاوت قرار می گیرد. طبق اساسنامه دبیرکل فدراسیون باید تا 9 آبان ماه بودجه سال مالی آینده فدراسیون تهیه شود، روزهای زیادی در پیش داریم و این لایحه در حال تهیه است و این بحث ها وقت را تلف می کند. دقیق بحث های کوچکی بین هر یک از اعضا مطرح شد و تصمیماتی اتخاذ شد. البته بخشی از این موضوعات به جلسه شنبه هفته آینده شورای حکام موکول شد که دعوت نامه هم در آنجا آمده بود.

*باشگاه هایی که توانایی پرداخت VAR را ندارند باید در جای دیگری میزبانی کنند
موضوع VAR که مورد توجه باشگاه ها و مردم فوتبال است مورد بحث و بررسی قرار گرفت و دوستانی که در این کارگروه با تخصص کمیته داوران حضور دارند گزارشی ارائه کردند که به هر دو مجموعه مورد تایید فیفا رسید. قرار شد با دستگاه های نظارتی صحبت شود و نظرات آنها را هم در این باره بگیریم. داریم سعی میکنیم. هدف این است که VAR در نیم فصل دوم داشته باشیم. همچنین تصمیم مهمی را تصویب کردیم که باید به همه باشگاه‌ها به‌ویژه باشگاه‌های لیگ‌های برتر اعلام کنم که باشگاهی بدون تجهیزات VAR در بازی‌های خانگی خود نمی‌تواند چنین ورزشگاهی را بازی کند و باید در ورزشگاه دیگری میزبانی کند. .can be باشگاه ها در این مورد قرارداد بستند البته قرارداد استاندارد است و قرارداد با فرم فیفا گرفته و بومی سازی می شود. فدراسیون به عنوان ناظر و مجری این طرح با باشگاه ها همکاری خواهد کرد. قرارداد با باشگاه ها بسته شده است. باز هم تاکید می کنم که می توانیم در نیم فصل پروژه VAR را اجرا کنیم اما قول قطعی نمی دهیم. اما وقتی این تجهیزات وارد ایران شد و کار انجام شد، باشگاهی که این تجهیزات را نداشت، نمی توانست میزبان ورزشگاه خانگی خود باشد و مجبور شد ورزشگاه هایی با VAR میزبانی کند.

*شرکت مورد نظر مورد تایید فیفا است
سخنگوی فدراسیون فوتبال با بیان اینکه این شرکت ها تاییدیه فیفا دارند، گفت: بله، سال گذشته 15 شرکت در لیست فیفا قرار داشتند و امسال این شرکت ها به 5 شرکت کاهش یافته اند که باید تاییدیه فیفا را داشته باشند. کارهای بتن در ایران در حال پیشرفت است و جا دارد از مسئولان تشکر کنیم.
* بدون خانم موسوی در چهار جلسه تصمیم گیری خواهد شد
اصولی سپس در پاسخ به سوالی درباره وضعیت چند ماهه شهره موسوی که در زندان به سر می برد، گفت: این را بارها گفته ام. یکی از قسمت های مهم ما در فدراسیون، کمیته بانوان و رئیس بانوان است. در این خصوص تا زمانی که شرایط لازم برای حذف آن پست فراهم نشود نمی توان تصمیم گرفت. باید چهار جلسه متوالی را از دست بدهید. امیدوارم اتفاقات خوبی برای فوتبال بانوان بیفتد.

* همه چیز متعلق به تاج است
اصولی در پاسخ به سوالی مبنی بر گمانه زنی های خود برای تصدی پست ریاست لیگ فوتسال گفت: اولا این موضوع در قانون مشخص است و اختیارات او در راس فدراسیون است. من مسئول کمیته فوتسال هستم. این بحث در اختیار رئیس جمهور است و هر زمان که تصمیم بگیرد آن را اجرا خواهد کرد. این بحث به معنای پیگیری این موضوع نیست.

* صحبت از اقدامات فرهنگی تیم ملی است
عضو هیئت مدیره فدراسیون در پاسخ به این سوال که کدام بند از 23 بند مطرح شده در جلسه مربوط به تیم ملی فوتبال بزرگسالان است، تصریح کرد: در خصوص جام جهانی و بازی های قطر مصوبه ای داریم که برای حمایت از تیم ملی و کارهای فرهنگی که باید انجام دهیم. در این موارد تصمیم گیری می شود. 23 بند ذکر شده است. بحث تیم ملی هم مطرح است.

* انعام را نامه رسمی می کنیم
وی سپس درباره پاداش به ملی پوشان گفت: پاداش ها باید قانون شود و فرمول مشخصی داشته باشد تا بر اساس آن همه رنکینگ های ملی مشخص شود. با این روش، لازم نیست مورد به مورد در مورد پاداش تصمیم گیری کنیم و به دستورالعمل ها مراجعه کرده و فرمول مسابقات خاص را پیدا کنیم.

اصولی در خصوص شرایط تیم ملی امید گفت: بحثی در این مورد نیست.

* ما لباس های شیک داریم
سوال بعدی سخنگوی فدراسیون فوتبال در مورد لباس تیم ملی و نحوه طراحی آن و اینکه آیا تیم ملی برای جام جهانی قطر اسپانسر دارد یا خیر؟ هفته آینده رونمایی خواهیم داشت. نمی توانم زمان دقیق را بگویم. لباس یک لباس شیک است.

* مدیریت دبیرکل دوره مشخصی دارد
سوال بعدی درباره سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال است که پس از کامرانی فر به پرهیزگار سپرده شد. وی درباره این سوال گفت: به هر حال دبیر کل سرپرست دارد و مدیریتش وقت دارد.

*خانم. آزمون در حال حاضر سرمربی ما است
سخنگوی فدراسیون در ادامه در پاسخ به سوالی درباره وضعیت سرمربی تیم ملی بانوان ایران، توضیح داد: با توجه به اینکه ما اعزام شدیم، خانم آزمون هم در تیم است. تصمیم گیری خواهد شد اما ادامه حضور وی در هیات مدیره تایید شده است.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر جدایی برخی از اعضای فدراسیون فوتبال گفت: اینها تصمیمات مدیریتی است و طبق ضوابط قانون کار با آن برخورد می شود.

اصولی سپس درباره وضعیت سردار آزمون گفت: امیدوارم او سالم باشد و در جام جهانی شرکت کند.

*کیروش از ایران هم راضی است
عضو هیئت مدیره فدراسیون سپس با این سوال مواجه می شود که اگر کادر فنی تیم ملی به نتیجه مطلوب برسد چه اتفاقی می افتد؟ اوصولی در ابتدا گفت که تا مسابقات نمی تواند به این سوال پاسخ دهد اما وقتی خبرنگار بر موضع خود اصرار کرد اینگونه واکنش نشان داد: این موضوع در زمان خودش بررسی می شود.
یکی دیگر از خبرنگاران اعلام کرد که فدراسیون باید از شرایط این روزهای تیم ملی راضی باشد و اوصولی با تایید این موضوع که الان شرایط خیلی خوب است، تاکید کرد که این موضوع دو طرفه است و اگر رویه به همین شکل باشد. از شرایط راضی است

* انتخاب سرمربی بر عهده سرمربی است
سوال بعدی درباره بحث جنجالی اضافه شدن جواد نکونام به کادر فنی تیم ملی بود و وی در پاسخ به این سوال که گرشاسبی مدیرعامل باشگاه فوتبال خوزستان در این خبر نتایج بد را به این تیم فوتبال باشگاهی ربط داده است: با این حال. ، این خبری نیست که در اینجا مطرح می شود. ضمناً انتخاب مربی و کمک مربی با سرمربی تیم ملی است.

همچنین از سخنگوی فدراسیون درباره تعیین تکلیف بازپرداخت بدهی ویلموتس سوال شد و گفت: خیر، اطلاعی ندارم.

در نهایت در این مصاحبه 13 دقیقه ای پس از جلسه تقریبا 9 ساعته هیات رئیسه، آخرین سوال اوصولی درباره آخرین اخبار از اتفاقات و مناطق اطراف مشهد و نامه فیفا برای بررسی این موضوع است.

بیشتر بخوانید:

257 251

دکمه بازگشت به بالا