استان ها

پرسپولیس تنها به مهاجمانش اتکا نکند/ بیرانوند در اروپا صاحب مهارت شده است

پیشکسوت پرسپولیس در گفتگو با آنا:

پیشکسوت تیم پرسپولیس گفت: تیم گل محمدی برای گلزنی راحت تری مقابل حریفان نیاز به برنامه های هجومی متفاوتی دارد.

سهراب عثیری در گفت وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، با بیان اینکه پرسپولیس با برتری به تعطیلات و سپس دربی پایتخت رفت، اظهار کرد: مس کرمان اگرچه عملکردی فراتر از حد انتظار داشت، اما نتوانست به آن برسد. گل پرسپولیس و در نهایت بازنده زمین را ترک کرد یحیی گل محمدی در این بازی پس از 10 بازی در این فصل تیمش را با دو مهاجم به میدان فرستاد. روندی که امیدوارم ادامه پیدا کند. البته یورگن لوکادیا و شیخ دیابات برای هماهنگی و شناخت نیاز به زمان بیشتری دارند اما در همین شرایط مسئولیت خود یعنی غلبه بر دروازه حریف را انجام می دهند و پرسپولیس امتیازات ارزشمندی را به اهداف این تیم می رساند. دو مهاجم خارجی .. بدون شک این دو مهاجم حرفه ای در ادامه فصل به تفاهم خوبی با یکدیگر خواهند رسید و گل های بیشتری به ثمر خواهند رساند.

**همه رقبا مقابل دفاع پرسپولیس ظاهر می شوند

وی با اشاره به اینکه پرسپولیس در کار دفاعی خود آمار بسیار خوبی دارد، گفت: یحیی گل محمدی موفق شد سازماندهی دفاعی خوبی برای تیمش ایجاد کند و در 11 بازی این فصل تنها در 3 بار دروازه این تیم باز شد. این روند خوب باید ادامه داشته باشد تا پرسپولیس سه امتیاز ارزشمند مقابل حریف خود را که به سختی گلزنی می کند، کسب کند. با توجه به تعطیلی بازی ها این فرصت فراهم شده تا تیم کیفیت بالاتری در برنامه های هجومی خود پیدا کند. بدون شک همه رقبا با نقشه دفاعی مقابل پرسپولیس حاضر می شوند و قصد استفاده از ضد حملات را دارند. در چنین شرایطی تیم گل محمدی با همین سازمان دفاعی و برنامه های کاری تهاجمی متفاوت، راحت تر و با اختلاف بیش از یک گل می توان تیم پیروز نامید.

** حذف حمایت از پرسپولیس

پیشکسوت تیم پرسپولیس با یادآوری اینکه درخشش علیرضا بیرانوند یکی از عوامل مهم موفقیت در این فصل بود، گفت: بیرانوند در دو سالی که در لیگ های اروپایی بازی کرد به سطح بالاتری رسید و کیفیت بهتری ارائه کرد. در رقابت با همسالانش او قبل از آمدن به اروپا، بر روی پاهای خود مسلط بود و اعتماد به نفس زیادی پیدا کرده بود. او اکنون پشتوانه و ستون تیم محسوب می شود و غیبت خود را در این تیم جبران کرده است. برای پرسپولیسی که همیشه در کورس قهرمانی است، دروازه بان شش امتیازی مهمتر از نان روز است و بیرانوند این خلأ را پر می کند. علاوه بر این او با عملکرد خوب خود به مدافعان تیم اتحاد داد و شاهد بازی های بهتری از پورعلی گنجی، گلسیانی، اسماعیلی فر و نعمتی بودیم.

** نفرات جدید در پرسپولیس مستقر نشدند

اعتزیری خاطرنشان کرد: پرسپولیس برای اینکه آمار گلزنی بهتری داشته باشد و مقابل تیم های بزرگ مشکلی نداشته باشد نیازی ندارد در حملات خود فقط به مهاجمان تکیه کند. یک حمله خوب از دفاع شروع می شود و با مشارکت هافبک ها شکل می گیرد. پرسپولیس در خط هافبک بازیکنان خوبی دارد اما به کیفیت بازی ایده آل نمی رسد و باید در ایجاد موقعیت برای مهاجمان موثرتر عمل کند. بازیکنان جدیدی مثل سعید صادقی هنوز در تیم مستقر نشده اند اما با توجه به عملکرد خوبشان در گذشته، انتظار می رود در آینده عملکرد بهتری داشته باشند. استقلال، گلگهار سیرجان و سپاهان به دنبال تصاحب جایگاه پرسپولیس در صدر هستند و این تیم باید در تمامی مسابقات آمادگی بیشتری نسبت به حریف خود داشته باشد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا