ورزشی

پایان روز دوم و تداوم ناکامی نمایندگان ایران – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کاراته، دوازدهمین دوره مسابقات جهانی کاراته در رده های سنی نوجوانان، جوانان و زیر 21 سال بانوان و آقایان با حضور بیش از 1800 ورزشکار از 104 کشور جهان برگزار می شود. امروز پنجشنبه 14 آبان ماه در قونیه ترکیه برگزار شد و پس از آن مسابقات کمیته رده جوانان بانوان و آقایان و همچنین مسابقات اوزان 47 و 54- کیلوگرم بانوان برگزار شد.

در ادامه رقابت های قهرمانی جهان، غزل فتحی نماینده کاراته کشورمان در وزن 47- کیلوگرم نوجوانان در دور نخست مقابل «اگنس نیمان» دارنده نقره و برنز لیگ های جهانی اساساً به برتری رسید. رده های کرواسی و قبرس 2022، 2 بر 0، اما در دور دوم مقابل «ماسا میرانوویچ» از صربستان با نتیجه 2 بر صفر شکست خورد و در غیاب نماینده صربستان مقابل کاراته کای ژاپن، فتحی از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 54- کیلوگرم نوجوانان، زهرا رضازاده ابتدا نماینده آلبانی را 11 بر یک شکست داد، سپس مقابل حریف سنگاپور پیروز شد، اما در دور سوم به دلیل کمبود تجهیزات، مقابل نماینده مجارستان شکست خورد. در غیاب نماینده مجارستان در ترکیه، رضازاده فرصت حضور پیدا کرد و پرداخت جدول تکرار از بین رفت.

در وزن 48- کیلوگرم جوانان یلدا نقی بیرانوند با قانون سنشو (نمره اول) مقابل نماینده قزاقستان یک بر یک به برتری رسید اما در دور دوم با نتیجه 2 بر یک شکست خورد. هلنا باکوویچ.» از مونته نگرو و با شکست نماینده مونته نگرو مقابل ایتالیا شکست خورد و نتوانست به بازی بعدی برود.

فاطمه زهرا سعید آبادی در وزن منهای 53 کیلوگرم پس از دو پیروزی متوالی مقابل نماینده هلند 8 بر صفر و یونان با نتیجه 1 بر 1 مقابل «ربکا اورتون» از ایتالیا نتیجه را 0 بر صفر در هانتی واگذار کرد و این ایتالیایی مغلوب شد. . در نیمه نهایی مقابل مراکش، سعید آبادی نیز از دور مسابقات حذف شد.

در وزن 59- کیلوگرم ستاره زارعی در دور نخست با نتیجه 4 بر صفر مغلوب «زدیهان مناکر» از فرانسه شد و با شکست مناکر مقابل نماینده مصر، زارعی باز هم از راهیابی به جدول شانس بازماند.

در وزن 59+ کیلوگرم جوانان نرگس نظری ابتدا 3 بر صفر مقابل نماینده یونان به برتری رسید اما در دور دوم نتیجه کاراته رکای از مجارستان را 2 بر صفر و در باخت نماینده مجارستان مقابل مصر. ، نظری مسابقه را ترک کرد.

وزن منهای 55 کیلوگرم رضا نصری همپا در دور نخست با نتیجه 7 بر یک مقابل «مارکوس لانگه» به برتری رسید. وی در دور دوم قبل از پایان وقت قانونی احمد حدادی از مراکش را با نتیجه 10 بر 2 و سپس یک بر صفر شکست داد. وی در دور چهارم مقابل «علی العجمی» از کویت به مصاف «ماتیاس کرنور» از فرانسه رفت اما در این دیدار با نتیجه 3 بر صفر شکست خورد. با صعود نماینده فرانسه به فینال، نصری همپا بار دیگر به جدول فرصت ها رفت.

نماینده کاراته کشورمان در دیدار برگشت مقابل «اوبیتس» از آلمان یک بر صفر شکست خورد و از کسب مدال برنز بازماند.

در وزن 61- کیلوگرم شهداد پورسلیمانی در دور نخست با نتیجه 2 بر یک مغلوب “مینامی شینوسوکه” شد. با غیبت نماینده ژاپن در کاراته کای مراکش، پورسلیمانی نیز شانس حضور در جدول رپه چارگ را از دست داد.

محمدرضا گنج زاده در وزن ۶۸- کیلوگرم نماینده انگلیس را ۳ بر صفر شکست داد اما در دور دوم با همین نتیجه مغلوب «کیسوخو» از فرانسه شد. با رقابت حذف شد

محمدمهدی مقصودی پس از تساوی باقی مانده در دور نخست در وزن 76- کیلوگرم مقابل نماینده اردن یک بر صفر شکست خورد اما در ادامه با صعود «عدن بنی فارس» به فینال، مقصودی به جدول شانس رفت. از نو.

نماینده وزن 76- کیلوگرم تیم ملی جوانان روی میز پس از تساوی 0-0 در هانتی (نظر داوران) در گام نخست مقابل «یاشور» از هند شانس دیگری کسب کرد، اما در رقابت دوم، در با همین شرط نتیجه به «محمدعلی سیماتوف» از ازبکستان داده شد و موافقت کرد و از دور مسابقات حذف شد.

در وزن 76+ کیلوگرم امیرحسین کولانی در دور اول 2 بر صفر “تسوتال” از یونان را شکست داد اما در دور دوم مقابل “عمر عثمان” نفر اول رنکینگ جهان در این وزن 5 مغلوب شد. -0 و با باخت این کاراته کای مصری، کولانی نیز فرصت حضور در جدول شارژ را از دست داد.

دکمه بازگشت به بالا