اجتماعی

روایت رییس پلیس تهران از یک کودک‌ربایی تا دستگیری آدم‌ربایان

رئیس پلیس پایتخت از کشف یک پرونده کودک ربایی میلیاردی خبر داد.

به گزارش نازک نارنجی، سردار حسین رحیمی در جمع خبرنگاران درباره پرونده ربوده شدن یک کودک توسط آدم ربایان اظهار کرد: حدود 10 روز پیش فرزند 10 ساله خانواده ای به نام مجتبی در حالی که در مدرسه بود توسط آدم ربا ربوده شد. این خانواده در منطقه شهریار و دولت آباد زندگی می کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه پس از چند ساعت همکاران ما در پلیس آگاهی از این حادثه مطلع شدند و تیم عملیاتی ویژه پلیس آگاهی پایتخت کار خود را آغاز کردند، گفت: جست و جوی این کودک بسیار پیچیده است. آدم ربایان با ربودن کودک به استان قم رفته و کودک را مخفی کرده و سپس از خانواده کودک تقاضای پول کردند.

رئیس پلیس پایتخت با بیان میزان مطالبه ربایندگان گفت: آدم ربایان در ابتدا 10 میلیارد تومان پول نقد می خواستند. علاوه بر این، این افراد درخواست کرده اند که این 10 میلیارد تومان به صورت ارز دیجیتال نزد آنها واریز شود.

رحیمی بیان کرد: با آموزش هایی که پلیس به خانواده این کودک داده بود، تلاش پلیس برای یافتن سرنخ هایی در این زمینه انجام شد که در نهایت در یک عملیات 10 روزه تلاش کارآگاه پلیس به ثمر نشست و کودک کشف شد. در منطقه تعیین شده

رئیس پلیس پایتخت اضافه کرد: پلیس با روش های علمی ردیابی محل ربایندگان را پیدا کرد و شب گذشته در عملیاتی که توسط چهار تیم عملیات ویژه انجام شد به محل گروگان گیران یورش بردند و دو گروگان گیر دستگیر شدند.

رحیمی با بیان اینکه کودک سالم و سرحال پیدا شد، گفت: این اقدام ویژه است زیرا پلیس هیچ اطلاعی از آدم ربایان ندارد.

رحیمی تاکید کرد: افتخار ما برقراری نظم و امنیت برای شهروندان است. افرادی که این اقدامات را دنبال می‌کنند و می‌خواهند نظم و امنیت جامعه را از بین ببرند، باید بدانند که پلیس در همه زمان‌ها و مراحل در مقابل آنها محکم و محکم ایستاده و قانوناً با آن مقابله می‌کند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا