استان ها

تحقق سند تحول دغدغه نخست آموزش و پرورش فارس است

نازک نارنجی/پرس مدیرکل آموزش و پرورش فارس اجرای سند اساسی تحول را اولین دغدغه این اداره کل دانست.

محمد خلیل عسکری روز دوشنبه 11 آبان ماه در همایش مشترک ائمه جمعه و روسای ادارات آموزش و پرورش فارس با موضوع فعال سازی نشانه های همکاری حوزه و آموزش و پرورش در روند اجرای طرح های پایه برگزار شد. سند تحول در تالار شهید دستغیب حرم شاهچراغ (ع) کرد گفت: استان فارس دارای 59 اداره آموزش و پرورش است که بیشترین مدیریت را در حوزه آموزشی در کشور دارد.

وی افزود: در فارس بیش از 930 هزار دانش آموز در بیش از 8 هزار مدرسه و 32 هزار کلاس درس تحصیل می کنند و در مجموع بیش از 9 هزار فضای آموزشی اعم از آموزش و پرورش، اردوها و … داریم.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: بیش از 62 هزار فرهنگی شاغل و 75 هزار فرهنگی بازنشسته در استان فارس وجود دارد.

عسگری ادامه داد: از سال 94 بحث اجرای سند تحول در استان آغاز شد و امام جمعه فقید شیراز نیز این موضوع را پیگیری کردند.

وی خاطرنشان کرد: نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز همواره در این زمینه پیگیر بوده و همکاری می کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: پس از آغاز به کار دولت سیزدهم یکی از راهبردهای همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش تلاش برای اعمال تغییرات اساسی در آموزش و پرورش استان است.

عسکری; وی اجرای سند تحول را اولین دغدغه آموزش و پرورش استان فارس برشمرد و بیان کرد: برای تحقق این مهم کارگروهی تشکیل دادیم و اساس همه جلسات را موضوع برنامه های سند در تحول قرار دادیم.

وی گفت: آیت الله دژکام در یکی از جلسات اخیر مجلس خبرگان رهبری از آمادگی فارس برای تهیه نقشه راه سند تحول خبر داد.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس اضافه کرد: مقرر شد فارس به عنوان استان پایلوت نقشه راه تحقق سند تحول را اجرا کند و هم اکنون نقشه راه سند تحول را در سه سطح اجرا می کنیم. مدرسه، ناحیه و ولایت را آماده کردیم.

عسگری افزود: تمامی برنامه های ما بر اساس نقشه راهبردی سند تحول استان اجرا می شود.

وی تصریح کرد: نسخه ای از این برنامه راهبردی در اختیار کمیسیون آموزش شورای اسلامی قرار گرفت.

عسگری گفت: معتقدم ائمه جمعه در عرصه جهاد تبیین فرماندهان هستند بنابراین در حالی که راه استان را ادامه می دهند فرمایشات آنها زمان گفتگو است.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس افزود: در ایام کرونا همه دنیا تلاش کردند تا مدارس ما بازگشایی نشوند، برخی ارگان های استان هم برای جلوگیری از بازگشایی مدارس بیانیه ای دادند اما ما محکم ایستادیم و تلاش کردیم مدارس را بازگشایی کنیم. و همه دیدند که هیچ اتفاقی نیفتاده است.”

عسگری خاطرنشان کرد: از سال 1391 تاکنون 4 هزار و 625 نفر در آموزش و پرورش مشغول به کار هستند اما در مورد شرایط استخدامی تصمیمی نگرفته اند و به همین دلیل گاهی جمع می شوند اما این دولت تکلیف آنها را روشن کرده و اقدام به جذب آنها کرده است.

وی خاطرنشان کرد: تلاش کنیم با جان و دل در مسیر تعلیم و تربیت تلاش کنیم و از همه ظرفیت های جامعه بهره مند شویم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا