ورزشی

عراق، عمان و ونزوئلا در صف بهره‌گیری از تجهیزات پیشرفته ایرانی

مدیر عامل شرکت مهندسی و توسعه گاز اعلام کرد

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران از قرار گرفتن کشورهایی مانند عراق، عمان و ونزوئلا برای بهره مندی از تجهیزات پیشرفته ایران خبر داد.

به گزارش گروه کارآفرینی اقتصادی خبرگزاری آنا به نقل از وزارت نفت، رضا نوشادی امروز (یکشنبه، 10 آبان) در مراسم تقدیم «سید احمد مهیمانی، کارشناس تاسیسات تقویت فشار گاز» که در با حضور مدیران ارشد شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران. : همکاران ما در ادامه ریسک پذیری خود توانستند سیستم کنترل تاسیسات خورموج که مغز ایستگاه است را درونی کرده و توربین های نصب شده در این ایستگاه را با مناطق محیط حرارتی تطبیق دهند.

وی با بیان اینکه ابتکار این شرکت برای داخلی سازی توربین برکاتی را برای کشور به همراه داشته است، تصریح کرد: اکنون شرکت های POGC و SPGC متقاضی استفاده از توربو کمپرسورهای داخلی و موتورهای هسته هستند و کشورهایی مانند عراق، عمان و ونزوئلا در خط تولید هستند. از این تجهیزات پیشرفته استفاده کنید ایرانی هستند و با پشتوانه این تجربیات ارزشمند نسل جدید توربو کمپرسور با فشار 330 PSI برای اولین بار در کشور در پروژه ذخیره سازی تانک شوریجه در میدان نجیران ساخته می شود.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران، بین المللی شدن را مهم ترین راه برای ادامه نقش آفرینی صنعت گاز در توسعه کشور می داند و توضیح می دهد: باید دستاوردهای صنعت کشور را تجاری سازی کنیم و آن را به کشور صادر کنیم. کشورهای دیگر که باعث ایجاد ارزش افزوده بیشتر، کسب درآمد و استخدام متخصص می شوند.

عراق، عمان و ونزوئلا در صف بهره مندی از تجهیزات پیشرفته ایران هستند

سیداحمد مهیمانی کارشناس طراحی تاسیسات تقویت فشار گاز نیز با بیان اینکه از سال 1354 به صورت مستمر در این زمینه فعالیت داشته است، اظهار داشت: در اواسط دهه 70 کارشناسان خارجی از ملیت های مختلف وظیفه طراحی، ساخت، نصب را بر عهده دارند. قسمت های مختلف توربین را بر عهده دارند و در دو دهه اخیر با تلاش متخصصان داخلی تمامی این قطعات پیچیده داخلی سازی شده است.

وی با بیان اینکه جایگاه کنونی کشور در زمینه توربین های صنعتی حاصل تلاش مستمر و طولانی مدت متخصصان توانمند ایرانی است، گفت: امروزه شرکت های بسیاری در کشور وجود دارند که در فرآیند طراحی نقش دارند. ساخت و ساز و نصب و راه اندازی و جوانان نخبه ایران نوپا هستند و خلاقیت خود را در این مجموعه ها به منصه ظهور می رسانند که همه این دستاوردها حاصل راه فکری شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران برای ایجاد برنامه ها و حمایت های موثر است. تولیدکنندگان داخلی

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا