ورزشی

روز خوب دوومیدانی ایران در قهرمانی آسیا/ ملی‌پوشان نوجوان گل کاشتند

ورزشکاران ایران در سومین روز از مسابقات دو و میدانی قهرمانی نوجوانان آسیا موفق به کسب سه مدال طلا شدند.

به گزارش نازک نارنجی، در سومین روز از مسابقات دوومیدانی قهرمانی نوجوانان آسیا که یکشنبه 2 مهرماه برگزار شد، نمایندگان ایران موفق به کسب سه مدال طلا شدند.

محمدحسام مظفری در ماده 800 متر با زمان 1:53.30 دقیقه به عنوان مرد اول از خط پایان گذشت و به مدال طلا دست یافت.

نازنین فاطمه عیدیان با زمان 1:01.03 دقیقه قهرمان مسابقات دو 400 متر با مانع شد و ضمن شکستن رکورد ملی در این ماده اولین طلای تاریخ دوومیدانی بانوان ایران در مسابقات قهرمانی آسیا را از آن خود کرد.

مهدی هفت چشمه در پرتاب چکش با رکورد 68.30 متر به مدال طلا دست یافت.

سایر نمایندگان ایران نیز با حریفان خود به رقابت پرداختند اما موفق به کسب مدال نشدند. مانا حسینی در ماده پرتاب نیزه با رکورد 47.71 متر رکورد ملی را شکست و چهارم شد. محمدیاسین گل محمدی در ماده 400 متر با مانع با رکورد 56.93 ثانیه در جایگاه هفتم قرار گرفت. در پرش ارتفاع یارا الطافی با 1.95 متر در جایگاه ششم و در پرش ارتفاع پارسا شادنیا با رکورد 1.85 متر هشتم شدند.

ایران در پایان روز سوم مسابقات قهرمانی آسیا 9 مدال کسب کرد. محمدحسام مظفری، نازنین فاطمه عیدیان، مهدی هفت چشمه و سجاد آقایی طلا، ملیکا نوروزی، عرشیا مصدقی، سینا افشین فر و فرید قرنجیک نقره و مهدی مینایی پور برنز گرفتند.

چهارمین دوره مسابقات دوومیدانی قهرمانی نوجوانان آسیا از 21 تا 24 مهرماه با حضور 30 ​​کشور در بخش دختر و پسر به میزبانی کویت برگزار می شود. تیم ملی ایران با 25 ورزشکار در این رقابت ها شرکت کرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا