استان ها

پوستر نخستین رویداد طراحی بسته‌بندی در قزوین رونمایی شد

به گزارش خبرگزاری نازک نارنجی از قزوین؛ محمدحسین فیضی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین در مراسم رونمایی از پوستر اولین رویداد طراحی بسته بندی که در خانه خلاقیت سعدالسلطنه قزوین با حضور رضا صفری مدیرعامل شرکت شهرخای صنعتی رضا برگزار شد. سی افضلی، رئیس سازمان صمت، صدکی، مسئول توسعه زیرساخت های پارک علم و فناوری قزوین. نیاز است اما متاسفانه بخش مهمی از صنایع استان دانش خاصی از بسته بندی ندارند که در این رویداد با دعوت از اساتید برجسته هنر گرافیک و طراحی برای ارتقای مهارت هنرمندان و ایجاد میز گفتگو بین . هنرمند و صنعتگر و محصولی حرفه ای می سازد.

وی افزود: خانه خلاق نقش مهمی در پیوند هنرمند با صنعت و ایجاد چرخه اقتصادی در استان دارد و تلاش می کنیم با اجرای طرح های خلاقانه به اقتصاد و معیشت هنرمندان کمک کنیم.

این مسئول در مورد حمایت از هنرمندان استان گفت: هدف ما از این کار جدید این است که به هنرمندان طراحی استان کمک کنیم تا برای امرار معاش و زندگی خود مجبور به مهاجرت از استان نشوند و با کمک به تقویت اقتصاد. چرخه طراحی صحافی در این منطقه برای کسب درآمد.

فیضی ادامه داد: در گام اول دپارتمان طراحی بسته بندی به دنبال ارتقای کیفیت و ارتقای مهارت اهالی هنر در سطح حرفه ای هستیم و امیدواریم با درک درست از هنر گرافیک و طراحی به مشتریان صنعتی کمک کنیم. و با ایجاد دانش می توانیم به طراحی مناسب نیز دست یابیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: تا زمانی که شناخت صورت نگیرد سفارشی داده نمی شود و گاهی آثار به تهران هدایت می شود و هنرمندان بومی از درآمد محروم می شوند، بنابراین تلاش می کنیم برای تعامل بیشتر دیالوگ باکس ایجاد کنیم. بین هنرمندان و صنعتگران .

در ادامه این رویداد که با همکاری و مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، شرکت شهرک های صنعتی، سازمان صمت، خانه خلاق و کانون طراحان گرافیک قزوین برگزار شد، از پوستر اولین رویداد طراحی بسته بندی رونمایی شد. در خانه خلاق استان واقع در کاخ سعدالسلطنه.

48

دکمه بازگشت به بالا