استان ها

کاهش اتلاف سرمایه ناشی از خطای انسانی با محصولی دانش‌بنیان/ وقتی انرژی، هزینه‌ و تولید همزمان مدیریت می‌شوند

این موضوع در گفتگو با آنا مطرح شد.

مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان در حوزه کشاورزی و دامپروری گفت: سیستم هوشمند اتوماسیون میزان تلفات سرمایه ناشی از خطای انسانی در این صنایع را بسیار کاهش داده است.

تیم استانی خبرگزاری آنا; شرکت تحقیقاتی «انرژی هوشمند سیمرغ» در زمینه مشاوره، طراحی و ساخت سیستم‌های اتوماسیون هوشمند کشاورزی و دامپروری فعالیت می‌کند و یکی از بهترین متخصصان این صنعت، برند سیمرغ را در زمینه‌های مختلف با تمرکز بر نقش کشاورزی نوین در جلوگیری از اتلاف سرمایه.ملی و همگام با توسعه ملی.

محصول صنعتی این شرکت دانش بنیان یک سیستم اتوماسیون هوشمند است که به پایش پارامترهای محیطی موثر بر فرآیند تولید محصول و کنترل آن در کمترین زمان ممکن کمک می کند. چالش های زیادی را پیش رو پیش بینی کنید.

محصولی که باعث کاهش تلفات سرمایه ناشی از خطای انسانی/مدیریت مصرف انرژی، هزینه ها و تولید همزمان می شود

این شرکت دارای برد آزمایشگاهی مخصوص محصولات اتوماسیون در کارگاه تولیدی خود جهت اجرای پروژه ها و تست اولیه برنامه های کنترلی تا حد امکان می باشد. همچنین برای اطمینان از تولید بهینه محصولات اتوماسیون دارای مرکز تحقیقات گلخانه ای پیشرفته است تا با کمک کارشناسان واحد R&D بتواند محصولات خود را با توجه به نیاز مشتری توسعه و به روز کند.

خبرگزاری آنا به عنوان پاسدار علم، فناوری و نوآوری به رشد و توسعه حوزه علم و فناوری در کشور کمک می کند و با توجه به معرفی شرکت های دانش بنیان، حوزه فعالیت، تولید و دستاوردهای علمی آنها مصاحبه ای با دکتر احمد روحانی انجام داده است. در رشته مهندسی برق و یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیضا و مدیرعامل شرکت دانش بنیان سیمرغ هوشمند انرژی مستقر در پارک علم و فناوری فارس، قرار شد جزئیات فعالیت این شرکت بررسی شود.

اهمیت افزایش بهره وری کمی و کیفی محصول در مقابل سرمایه گذاری

وی با توجه به اینکه این شرکت فناور در زمینه کشاورزی، دامپروری و محصولات صنعتی پیشرفته راه اندازی شده و در زمینه ساخت سیستم های اتوماسیون پیشرفته فعالیت دارد، به خبرنگار خبرگزاری آنا گفت: آغاز به کار آن در سال 1395 و در سال 1395 است. تاکنون دستاوردها و دستاوردهایی از جمله بالاترین شرکت را به دست آورده است.استان فارس در سال 1397، اصلی ترین شرکت مستقر در مرکز توسعه و صنایع تبدیلی کشاورزی پارک علم و فناوری فارس و اخذ مجوزهایی از قبیل گواهی صادرات و واردات و ذکر نام محصول در لیست تاییدیه جهاد کشاورزی و بسیاری از مجوزهای لازم.

روحانی با اعلام اینکه هم اکنون بیش از 10 متخصص با تحصیلات عالی در این شرکت فعال هستند، گفت: روند راه اندازی این شرکت در مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی در بیضا ادامه یافت تا زمینه ها برای گسترش این شرکت فراهم شود. مشارکت. زیرا ظرفیت دانشگاه و موقعیت مکانی آن در فرهنگ سازی و استفاده از تکنولوژی روز بسیار کمک کننده است.

این فعال حوزه دانش در پاسخ به این سوال که محصول شرکت شما نیازهای کشور را برطرف می کند؟ وی بیان کرد: دنیای امروز دنیای استفاده از فناوری برای بهتر زیستن است، یعنی با توجه به افزایش جمعیت و تغییر کاربری اراضی مختلف در سراسر جهان، سازه های سنتی نه تنها پاسخگوی نیازهای بشر نیست؛ بلکه با توجه به افزایش جمعیت و تغییر کاربری اراضی مختلف دنیا، نه تنها پاسخگوی نیازهای بشر نیست. در عوض صدمات جبران ناپذیری به نسل های آینده وارد می کند.

محصولی که باعث کاهش تلفات سرمایه ناشی از خطای انسانی/مدیریت مصرف انرژی، هزینه ها و تولید همزمان می شود

وی ادامه داد: از آنجایی که امروزه افزایش بهره وری کمی و کیفی محصول در مقابل سرمایه گذاری انجام شده اهمیت بیشتری دارد، سیستم اتوماسیون هوشمند کمک می کند تا پارامترهای محیطی موثر بر فرآیند تولید محصول رصد و در اسرع وقت کنترل شود. .

این عضو هیئت علمی دانشگاه افزود: سیستم هوشمند اتوماسیون میزان تلفات سرمایه ناشی از خطای انسانی یا تاخیر در واکنش های انسانی را به شدت کاهش می دهد و ابزار تولید می تواند توانایی کاربر را در برنامه ریزی آینده و پیش بینی بسیاری از چالش های آینده افزایش دهد. آهسته. تدریجی

روحانی تصریح کرد: اساساً مردم همیشه به دنبال ابزاری هستند که کنترل آنها را بر شرایط محیطی افزایش دهد، بر این اساس جذابیت اصلی سیستم اتوماسیون این است که مشتری ابزاری را به دست آورد که سخت افزار و نرم افزار مدرن را به راحتی ترکیب کند. برای استفاده (User Friendly). ) و به کمک آن می تواند قدرت مدیریت شرایط محیطی، مدیریت میزان انرژی مصرفی، مدیریت هزینه ها و مدیریت تولید را به دست آورد.

وی افزود: کاربر می تواند از هر مکان یا زمانی با کمک سیستم های راهنمایی سیستم اتوماسیون پیش بینی شده از شرایط فعلی منطقه تحت پوشش سیستم اتوماسیون مطلع شده و با ارسال دستورات پیش بینی شده آن را کنترل کند. این سیستم علاوه بر قابلیت های آماری این امکان را به کاربر می دهد که در هر زمانی که بخواهد وضعیت را به صورت مستمر رصد کند و بر اساس آن می توان برنامه های تولید آتی را برنامه ریزی و اجرا کرد.

محصولی که باعث کاهش تلفات سرمایه ناشی از خطای انسانی/مدیریت مصرف انرژی، هزینه ها و تولید همزمان می شود

لزوم تعریف زیرساخت ها با استفاده از تجربیات پارک های علم و فناوری

روحانی وی کاستی ها و کاستی های تجاری سازی محصولات فناورانه را بیان و تشریح کرد: عدم حمایت خارجی (به دلیل نوپا بودن شرکت)، ناتوانی در تامین منابع اولیه برای تولید انبوه، افزایش ناگهانی نرخ ارز و هزینه های جاری و رقابت ناعادلانه در محصولات بی کیفیت وارداتی از جمله کاستی ها است. کاستی ها

وی افزود: با توجه به شبکه گسترده دانشگاه آزاد اسلامی در کشور و ظرفیت بالای نیروی انسانی متخصص و زیرساخت های آموزشی و فضای آزمایشگاهی مناسب، می توان از این سرمایه کلان برای گسترش فعالیت بهره برد که نیازمند آن است. همکاری با مسئولین دانشگاه مراکز رشد واحدهای فناور این دانشگاه جدید نیازمند تعریف زیرساخت، پشتیبانی و مشاوره گسترده با بهره گیری از تجربیات موفق پارک های علم و فناوری است.

انتهای پیام/4078/

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا