اجتماعی

بیانیه خانواده مهسا امینی – نازک نارنجی

در بیانیه خانواده متوفی مهسا امینی که توسط وکلای خانواده در این پرونده ارائه شده، آمده است:

به نام خدا

بلبل خون دل را می خورد و گل می دهد
هوای حسادت قلبش را به درد آورد

اکنون دستگیری های غیرقانونی و عواقب فاجعه بار آن؛ درگذشت ناگهانی دخترمان مهسا (زینا) امینی وارد هفته چهارم شد، احساس می کنیم باید از همه هموطنان و هموطنان در سراسر کشور و خارج از ایران و همچنین از طرف دولت تسلیت بگوییم. و موسسات خصوصی امیدواریم پس از این هیچ خانواده ای در کشور ما چنین فاجعه وحشتناکی را تجربه نکند.
مهسا الان در جمع ما نیست و دیگر برنمی گردد، اما ما به عنوان خانواده او موظف هستیم اتفاقات رخ داده را به درستی پیگیری کنیم.
طلب رضای پروردگار و شادی روح فرزند عزیزمان و آرامش دل، بیان حقیقت و کمک به کشف حقیقت و پرهیز از کتمان حقایق و باز داشتن دل از حقیقت این جنایت است.
ما مسیر دادخواهی از سوی مقام قضایی را انتخاب کردیم. از مسئولان و مسئولان مربوطه تقاضا داریم؛ بر اساس قانون اساسی و سایر قوانین مربوطه و با توجه به وعده های صریح ریاست محترم قوه، تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست تا حقیقت علت این مرگ هولناک و نحوه برخورد با آن را کشف کنیم. مهسا از لحظه دستگیری غیرقانونی و اعزام او به کلانتری موسوم به گشت ارشاد.دالا و با این کار از تکرار این گونه فجایع و حفظ حقوق والدین جلوگیری می کند.
اساسی ترین درخواست ما از مقام قضایی رسیدگی کننده به این پرونده بررسی دقیق و شفاف جزئیات پرونده و درخواست اساسی و اجتناب ناپذیر خانواده ما مبنی بر حضور اساتید برجسته پزشکی در رشته مغز و اعصاب و قلب و روانپزشک است. جلسات استماع در مورد کمیسیون پزشکی قانونی برای بررسی علت یا علت فوت باید دانش و تجربه پزشکان معتمد مراجع علمی کشور و خانواده ما را که در رشته خاص خود شناخته شده هستند، بپذیرند.
اینک با توجه به بررسی ها و رایزنی ها و با اطمینان به صداقت و شرافت و معرفت استاد ارجمند دکتر. سید علی طباطبایی، دکتر. کاظم عباسیو، دکتر. هوشنگ معین، دکتر. علی مشکینی، دکتر. موسی تقی پور، دکتر. دکتر محمد فرجی راد خسرو پارسا، دکتر. بابک زمانی، دکتر. غلامرضا بهادرخان و دکتر. رضا باقری، از ریاست محترم دادسرای امور جنایی استان تهران تقاضا داریم با دعوت از حداقل 5 نفر از اساتید معرفی شده فوق در رشته مغز و اعصاب، دستور تشکیل جلسه کمیسیون پزشکی قانونی را صادر نمایند. سیف الله عبدی متخصص قلب و عروق و روانپزشک محمد صانعی.
بدیهی است بدون دعوت و حضور پزشکان عالی رتبه و معتمد در جلسات کمیسیون بررسی علت فوت فرزندمان با توجه به نوع اقدامات درمانی اولیه که جزئیات آن به اطلاع محترم رسیده است. رئیس دادسرای جنایی، ما اعلام می کنیم که نظریه پزشکی قانونی “به هیچ وجه” مورد تایید ما نیست.
لازم به ذکر است که ما و وکلای منتخب قصد دخالت در فعالیت های خاص پزشکی را نداریم و خودداری از دعوت از این اساتید و پزشکان برجسته برای حضور در جلسه کمیسیون بررسی علل مرگ مهسا نمی دانیم. و غفلت از وظیفه قانونی سازمان پزشکی قانونی در کشور، اما این یک نیاز اساسی است، واقعاً غنا و اعتبار نظریه پزشکی قانونی را افزایش می دهد و در جامعه اعتماد می کند و در دل نیز اعتماد ایجاد می کند. برای ما.
در پایان از وکلای محترم و وکلای محترمی که آمادگی خود را برای پذیرش وکالت خانواده ما در پرونده قتل مهسا عزیز اعلام کرده اند تشکر می کنیم. علاوه بر این، چون ما Mr. صالح نیکبخت و علی رضایی به عنوان وکلای ما از ابتدای پیگیری و رسیدگی به این پرونده قدردانی می کنیم در صورت داشتن نظر حقوقی مراتب را به وکلای خانواده منتخب اطلاع دهند.

مژگان افتخاری، امجد امینی
مادر و پدر مهسا

بیشتر بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا