اجتماعی

آتیه سالمندان برای سازمان بهزیستی مهم است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، علی محمد قدری در همایش روز جهانی سالمند افزود: در روایات و روایات ما از سالمندی به عنوان منبع عشق و حکمت یاد شده است که بتوانیم از این عزیزان به عنوان عامل استفاده کنیم. انتقال تجربیات غنی و ارزشمندی که تبلور ایجاد می کند. داشتن جامعه در چشم افراد.

وی گفت: در این زمان شاخص های سلامت و رفاه اجتماعی رو به بهبود است. امید به زندگی از 64 سال به 72 سال رسیده است، اما تاخیر در ازدواج، کاهش تعداد تولدها و مسائلی که باعث بسته شدن پنجره جمعیتی ما می شود. اینها همه سوابق بحران اجتماعی و ارائه به نسل قدیمی جامعه است.

قدری افزود: اگر به معنای واقعی به سند مالی سالمندان توجه و اعتبار می شود نظر سنجی نشانه های آن را باید در همه عناصر و درخواست و درخواست رعایت کرد گری از دستگاه هایی با نقش استقرار این سند در دسترس است.

وی ادامه داد: ما وظیفه داریم آمار را اعلام کنیم و به بیش از 9 میلیون سالمند خدمت کنیم و اطلاع رسانی کنیم که چگونه می توانیم. بگیر افزایش افراد دارای معلولیت و عزیزان سالمند. این مسائل به این معناست که در نظام مقدس جمهوری اسلامی، بحث خانواده محوری است که نقش حرفه ای را برای سازمان ها مشخص می کند. محترم برای سالمندان مهم است که همه دستگاه‌ها کارکرد اصلی خود را بدانند و مناسب‌سازی که موضوعی جدی و یکی از مهم‌ترین موضوعات قانون حمایت از افراد دارای معلولیت است، به‌طور ویژه برای سالمندان تعریف شود.

رئیس سازمان بهزیستی گفت: توجه به آینده سالمندان امری است که برای بهزیستی اهمیت فوق العاده ای دارد. در 35 سال آینده 30 درصد یا یک سوم جمعیت ما سالمند خواهند بود، آیا در 35 سال آینده جوانان و نیروی کار برای جابجایی و جایگزینی سالمندان خواهیم داشت یا خیر؟ این موضوع بسیار مهمی است.

قدری افزود: اکنون باید به زیرساخت های شهری توجه کرد و به اجرای قوانینی که به واقعیت توجه نمی شود توجه کرد. متغیرهای جمعیتی و امکان رسیدن به وزن 30 درصد و بسته شدن پنجره جمعیتی نیز حوزه گفتمان سازمان های همکار است. ز سود باید دقت کافی باشد.

وی ادامه داد: باید تلاش کنیم گری بیایید خودمان را در تشکل ها و مجالس انجام دهیم و من یک سال است که این کار را در سازمان خودم شروع کردم و به راه اندازی این دولت افتخار می کنیم. پس از مدت ها اولین جلسه شورای ملی سالمندان با حضور وزیر و رئیس شورای ملی سالمندان برگزار شد و باید ادامه یابد. احکام و مصوبات آن باید اجرا شود. آنچه می دانیم این است که هر ترم باید یک جلسه عملی بین نهادهای تابعه و مجامع دانشگاهی برگزار شود و گزارش پیشرفت فیزیکی به رئیس جمهور ارائه شود.

رئیس سازمان بهزیستی موضوع تقویت حمایت های اجتماعی را مورد توجه قرار داد و افزود: در نظام تعاملی بین نسل جوان و سالمندان باید موضوع ارتقای سلامت معنوی و روانی را جدی بگیریم. موضوع توانمندسازی این گروه ها برای ما به ویژه زنان مسن بسیار مهم است.

وی گفت: آخرین درخواست من این است که سمن ها نقش بسیار مهمی در این زمینه داشته باشند و با توجه به اینکه مجوز فعالیت خود را از سازمان بهزیستی می گیرند و فرجا و وزارت کشور تلاش می کند به عنوان یک کمپین میانی برای پیوستن به تلاش ها و فعالیت های بین بخشی دستگاه ها عمل کند و همکاری سایر دستگاه ها مانند شهرداری ها و … را با سمن ها خواهیم داشت.

دکمه بازگشت به بالا