ورزشی

کتاب «ترکیب‌بند شهید اردهال» منتشر شد

همزمان با اجرای مراسم سنتی مذهبی قالیوشیان؛

کتاب تألیف شهید اردهال همزمان با برگزاری مراسم سنتی مذهبی قالیشویان فین کاشان در مشهد اردهال منتشر شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از کاشان، کتاب تألیف اردهال اثری از حجت الاسلام والمسلمین ماشاءالله صدیقی است که در آن دوازده بیت سروده است و در هر بیت با امر دینی و حماسی روبرو بوده است. وجوهی از وقایع اردهال و در اشعار دیگر به رازآلود بودن دولت و نقش مردم پرداخته است که در دعوت و حمایت و شهادت و معرفی پیامبر آمده است.

مدیر فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان در این کتاب علاوه بر اشعاری که در معرفی و شناخت خصلت های حضرت سلطان علی بن محمد باقر علیه السلام سروده شده، ولایت مداری، دلاوری، دلاوری، حماسه و عرفان آن حضرت، راه و رسم آن را بیان کرده است. آن بزرگوار که مورد دعوت و دفاع مردم فنلاند قرار گرفته بود، بخشي از سفر مرحوم آيت الله مرعشي نجفي را در مورد تفحص و تأييد ايشان درباره بارگاه ملکوتي علي بن محمد باقر (عليه السلام) گردآوري کرد.

نویسنده این تصنیف که از اعضای هیأت امنای حرم مطهر حضرت علی بن باقر علیه السلام است، این اثر را به عنوان اثری اساسی با سرآغاز و منبع اشعار محتشم کاشانی به رشته تحریر درآورده است. در توسعه جدید مردم در هنر و ادبیات.

اعتراف به مقام والای حضرت سلطان علی بن محمد باقر (ع)، معرفی ابعاد جدید زندگی و خصوصیات آن حضرت و موضوعاتی که در ابهام و در کتب دیگر مطرح نشده است، از دیگر اهداف این کتاب است.

به گفته این نویسنده، علی بن محمد باقر (ع) مظهر تقوا، اخلاق، حماسه و عرفان است، سلسله پاکی که عرفان را از کوثر ولایت آموخت و حماسه سرچشمه رشادت حسینی و تداوم سرخ علوی شد. حرکت در بستر تاریخ با اقدامات فرهنگی این ذریه رسول خدا بیشتر شناخته شده و برای مردم بهتر شناخته می شود.

تلفیق بیت اردهال به عنوان رمان و اثر جدید شعر اردهال توسط حجت الاسلام مشعل صدیقی مورد توجه اهالی ادب و هنر قرار گرفته است که از آن به عنوان منبع تحول ادبیات اردهال یاد می شود. انتظار می رود مورد توجه و عنایت دوستداران حضرت قرار گیرد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا