اجتماعی

گاز رومیزی بخریم یا فردار

بهترین گاز مدلی است که امکانات آن مطابق با نیاز شما باشد. یک اجاق گاز رومیزی یا گازی خوب تا سال ها دوام می آورد و کاملاً متناسب با آشپزخانه شما خواهد بود. همچنین می توانید انواع غذاها را بدون مشکل بپزید.

با این حال، بزرگترین سوال برای اکثر مردم این است که آیا گاز رومیزی بخریم یا فردا؟ بنابراین ما جنبه های مثبت و منفی هر کدام را با هم مقایسه و بررسی می کنیم تا در نهایت با این اطلاعات بتوانید مدل مناسب آشپزخانه خود را انتخاب کنید.

گاز رومیزی

گاز رومیزی که در بازار به آن گاز رومیزی نیز می گویند، مدت هاست که جایگزین مدل های لوازم گازسوز شده است. این موضوع به دلیل ویژگی های مهم آنها از جمله مزایای مهمی است که برای مصرف کنندگان ارائه می کنند.

یا فردا گاز رومیزی بخر

مزایای گاز رومیزی

مزایای اصلی گاز رومیزی در این پنج نکته کلیدی خلاصه می شود:

 • اشغال فضای کمتر: بدیهی است به دلیل وجود تنها یک صفحه و قرار دادن آن در کابینت، فضای اشغال شده توسط اجاق گاز رومیزی نسبت به اجاق گاز کوچکتر است. همچنین اندازه کوچک آنها به معنای وزن سبک است. در نتیجه می توانند انتخابی عالی برای آشپزخانه های کوچک امروزی با این ابعاد باشند.
 • تنوع طرح و سایز بالا: با توجه به تقاضای زیاد و استفاده از اکثر خانه های نوساز، انواع صفحات گاز به صورت گسترده توسط برندهای بزرگ و کوچک تولید می شود. به این ترتیب می توان از افراد مختلف با سلیقه های مختلف در بین مدل های بسیار موجود در بازار مدل استفاده کرد. همچنین تنوع در اندازه و ابعاد این گازها این امکان را فراهم می کند که برای هر آشپزخانه ای با فضای کوچک یا بزرگ، مدلی مناسب پیدا کنید.
 • نظافت و نظافت سریعتر: هر نوع میز گاز فقط یک شیشه یا صفحه استیل با شعله های متعدد دارد. بنابراین تمیز کردن آنها به خصوص مدل های شیشه ای در مقایسه با گاز آسانتر است. علاوه بر این، فر وجود ندارد و اندازه کوچک آنها باعث تمیز کردن سریعتر می شود.
 • طراحی جدید و جدید : طراحی و تولید گاز رومیزی برندهای معروف این حوزه به صورت مدرن و لوکس انجام شده و البته تاثیر زیادی در ظاهر آشپزخانه دارد.
 • امکان استفاده از فضای زیر گاز به دلخواه: به دلیل اینکه انواع صفحات گاز فقط در کابینت نصب می شوند و فضای زیر را اشغال نمی کنند، می توانید به دلخواه از کابینت یا این فضا استفاده کنید.

این مزایا اصلی ترین مواردی است که هر فردی که قصد خرید گاز رومیزی را دارد باید بداند. اما معایبی نیز وجود دارد که دانستن آنها خوب است.

معایب گاز رومیزی

گاز ورق اگرچه مزایای فراوان و مفیدی برای مصرف کنندگان خود دارد، اما در مقایسه با گازهای معمولی دارای معایبی نیز می باشد.

 • بدون فر وصل: اگر بخواهیم به بزرگترین نکته در مورد تفاوت و مقایسه گاز رومیزی فردار بپردازیم، فر بدون وصل مدل های رومیزی مهم ترین موضوع است. با این حال، افرادی که علاقه مند به استفاده از فر هستند، می توانند با خرید فر توکار آن را خریداری کنند.
 • جابجایی دشوارتر یا حتی غیرممکن است: اتصال و نصب گاز رومیزی از گاز دشوارتر است. همچنین در برخی از مدل ها امکان انتقال آن بدون کمک متخصص وجود ندارد.
 • قدرت نسبتاً کم شعله ها: در برخی موارد که تعداد صفحات شعله گاز زیاد است، قدرت هر شعله نسبت به گاز کم خواهد بود.
 • تعداد شعله کمتر نسبت به اجاق گاز: در گذشته اکثر اجاق گازهای تخت با تعداد شعله کمتر مانند سه شعله ساخته می شدند اما اکنون به دلیل تقاضای زیاد مدل های چهار و پنج شعله رایج شده است. .

اینها مهمترین معایبی است که به مدل و تولید کننده محصول برخی از مدل های گاز رومیزی بستگی دارد. البته اگر انتخاب شما گاز رومیزی است بهتر است مقاله ای را مطالعه کنید که در خرید گاز رومیزی به چه نکاتی توجه کنید.

گاز فردا

از دیگر مدل های گاز آشپزخانه که مزایای زیادی برای بسیاری از افراد دارد، انواع گاز فردار وجود دارد که برای ارائه اطلاعات بیشتر به بررسی مزایا و معایب آن ها می پردازیم.

مزایای گاز فردار

یا فردا گاز رومیزی بخر

برای مزایای گاز فردار می توان به پنج دلیل اصلی اشاره کرد که هر کدام چند مورد را شامل می شود.

 • داشتن فر: مهمترین مزیتی که در مورد این گازها به ذهن متبادر می شود، داشتن فر متصل است که امکان پخت غذاهای مختلف را فراهم می کند. همچنین خرید این محصول به معنای خرید محصول دو منظوره است.
 • وزن زیاد: عموماً نمونه گاز فردار در مقایسه با گاز صفحه ای به دلیل ساختار متفاوت، وزن بیشتری برای انواع دیگ های سنگین و بزرگ دارد.
 • صرفه جویی در هزینه ها: در مقایسه با اجاق های توکار برقی، فرهای این محصولات مصرف انرژی پایینی دارند که باعث صرفه جویی در مصرف می شود. همچنین با خرید گاز فردار در واقع دو محصول با ارزش یک محصول خریداری می کنید. در نتیجه در کل هزینه صرفه جویی می شود.
 • کیفیت بدنه جامد: اکثر نمونه های گاز فردار از بدنه و مواد مرغوب ساخته شده اند. البته اگر در حین حمل و نقل برخورد کنند در مقایسه با گاز صفحه شیشه ای احتمال آسیب کمتری دارد.
 • حمل و نقل راحت تر: در اکثر مدل های گاز فردار به دلیل عدم نیاز به کار تخصصی و خاص برای نصب، تعویض محل نسبت به گاز رومیزی راحت تر است. بنابراین می توان آنها را گزینه ای مطلوب برای افرادی که نیاز به جابجایی زیاد دارند در نظر گرفت.

البته باید توجه داشته باشید که این مزایا و ویژگی ها در مورد مدل خاص گاز فردار صدق می کند و خرید هر نوع گاز آشپزخانه مستلزم دریافت اطلاعات از نکات مهم آن است.

معایب گاز فردار

اگر چه معایب گاز فردار زیاد نیست، اما باز هم کسب اطلاعات کلی به انتخاب بین مدل های فردار و رومیزی کمک می کند.

 • اشغال فضای بیشتر: واضح است که مدل های مختلف این اجاق گاز به دلیل داشتن فر، فضای بیشتری را در آشپزخانه اشغال خواهد کرد. در نتیجه، قبل از تصمیم گیری، فضای آشپزخانه موجود را در نظر بگیرید.
 • نیاز به زمان بیشتر برای تمیز کردن: اندازه بزرگتر این گازها و وجود فر به این معنی است که زمان بیشتری برای تمیز کردن نیاز دارند.
 • وزن زیاد: به دلیل وجود فر، انواع گاز فردار در مقایسه با گاز رومیزی سنگین‌تر است که در برخی موارد باعث ایجاد مشکل می‌شود.
 • تنوع کمی کمتر: با مقایسه این دو مدل می توان گفت که گاز آشپزخانه فردار کمی تنوع بیشتری نسبت به گاز صفحه ای دارد. بنابراین گاهی اوقات یافتن نمونه مورد نظر دشوار است.

در عین حال لازم به ذکر است که این معایب در مورد انواع گازهای آشپزخانه صدق نمی کند و بسیاری از مسائل به مدل و برند گاز بستگی دارد.

در آشپزخانه گاز بخرید

حال با توجه به مزایا، معایب و مقایسه های انجام شده می توانید شخصا تصمیم به انتخاب هر کدام بگیرید. اما در پایان، هر کدام را که ترجیح می دهید، حتما قبل از خرید به این نکات کلی توجه کنید:

 • اندازه و مقیاس مناسب فضای آشپزخانه
 • تعرفه عادلانه بگیرید
 • برند سازنده
 • امکانات و تجهیزات ویژه
 • جنس، رنگ و ظاهر بدنه
 • تعداد و قدرت شعله
 • اعتبار فروشگاه

این موارد به شما کمک می کند خرید دقیق تری را تجربه کنید. البته همیشه از نظرات دیگران استفاده کنید. به طور کلی پلاک های گاز پرفروش یا گازهای پرفروش فردار با توجه به اینکه توانسته نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کند گزینه مناسبی برای خرید محسوب می شود. در نهایت با در نظر گرفتن تمامی جوانب می توانید به گزینه مورد نظر خود برسید.

دکمه بازگشت به بالا