استان ها

زنگ برگزاری نماز جماعت در مدارس لرستان نواخته شد

به گزارش نازک نارنجی لرستان، حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی با بیان اینکه نماز با آرامش و حضور قلب، روح و جان را شستشو می دهد، گفت: نماز روح انسان را تقویت می کند و باعث درک و رفتار صحیح انسان در مواجهه با فردی می شود. و مسائل اجتماعی.”

نماینده ولی فقیه با اشاره به حدیث پیامبر گرامی اسلام (ص) که می فرمایند نماز ستون دین است، افزود: اهمیت نماز به اندازه ای است که در دین پایه و اساس است و بیش از همه. ویژگی مهم مؤمن دلبستگی او به نماز و ادامه آن است. .

امام جمعه خرم آباد دانش آموزان را به خواندن نماز اول وقت توصیه کرد و تصریح کرد: نماز عبادتی است که مایه رشد انسان می شود زیرا در آن انسان با خدای خود صحبت می کند.

وی با بیان اینکه انسان به دنبال سعادت و کمال است، گفت: ترک محرمات و انجام فرائض مانند نماز اولین قدم در خودسازی است که سعادت ما و جامعه را تضمین می کند.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی راه انبیا و اولیای الهی را صراط مستقیم خواند و افزود: راه شهدا و صالحین در مسیر انبیا است و همانطور که می دانیم شهدا خون خود را نثار کردند. در اسلام و انقلاب اقامه نماز و حفظ حجاب و عفاف. .

نماینده ولی فقیه در پایان دانش آموزان را به قیام و شرکت در نماز جماعت توصیه کرد و اعلام کرد: زمینه برای حضور بانوان در تمامی عرصه های فرهنگی، علمی و اجتماعی کشور فراهم است و شما دانش آموزان یک نسل هستید. که باید خود را وقف این عرصه ها کنند.آماده شوید و می توانید با حجاب و معنویتی که از نماز به دست می آید آینده کشور را به بهترین شکل رقم بزنید.

46

دکمه بازگشت به بالا