عمومی

۲۰ پروژه گردشگری گلستان افتتاح شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، چهارشنبه شب همزمان با هفته گردشگری آیین افتتاح متمرکز پروژه های اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان برگزار شد.

در این مراسم با حضور سید محمدرضا سیدالنگی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان، محمدجواد سواری مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان، محمدباقر مولایی فر فرماندار شهرستان کردکوی و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی در شهرستان کردکوی 20 طرح گردشگری استانی انجام شد. گلستان اجرا می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان گفت: در این مراسم 20 طرح گردشگری با سرمایه گذاری 1500 میلیارد ریال به بخش خصوصی افتتاح شد و برای 116 نفر به صورت مستقیم زمینه اشتغال ایجاد شد.

محمدجواد سواری افزود: پروژه های گردشگری قابل افتتاح شامل هتل، 17 اقامتگاه بوم گردی، مجتمع گردشگری و واحد هتل آپارتمان است.

وی گفت: این تعداد پروژه با زیربنای بیش از 17 هزار متر مربع در استان اجرا شده است و افتتاح آن 98 اتاق و 415 تخت به ظرفیت اقامتی استان می افزاید.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان با اشاره به ظرفیت بالای دیوار بزرگ گرگان برای جذب گردشگری داخلی و خارجی گفت: دیوار بزرگ گرگان یکی از آثار تاریخی منحصر به فرد در سطح ملی است. که متأسفانه مورد بی توجهی قرار گرفته و مرمت و مرمت آن دغدغه سالیان سال است.مردم و مسئولان استانی و کشوری.

سوارزی افزود: پانزدهمین دوره جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام پس از دو سال وقفه به دلیل شیوع ویروس کرونا در آبان ماه سال جاری در استان برگزار می شود و از تمامی شهروندان و مسئولان کشوری دعوت می کنیم در این رویداد فرهنگی حضور یابند. فعالیت.

دکمه بازگشت به بالا