بین الملل

پاپ اوایل نوامبر به بحرین می‌رود

واتیکان امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که پاپ فرانسیس 3 تا 6 نوامبر به منامه، پایتخت بحرین سفر می کند تا پیام گفتگو با جهان اسلام را منتقل کند.

به گزارش نازک نارنجی، به نقل از این روزنامه، ماتئو برونی، مدیر دفتر ارتباطات واتیکان در بیانیه ای اعلام کرد که پاپ فرانسیس، رهبر جهان کاتولیک در اوایل نوامبر 2022 به بحرین سفر می کند.

به گفته وی، این سفر در پاسخ به دعوت مقامات محلی بحرین انجام شده است.

اولین کلیسای کاتولیک در منطقه خلیج فارس در منامه واقع شده است و بزرگترین کلیسای آن، کلیسای جامع بانوی عرب، سال گذشته در شهر بیابانی الاولی افتتاح شد.

فرانسیس قرار است در ماه نوامبر از هر دو شهر دیدن کند. واتیکان گفت که او در کنفرانسی به نام مجمع بحرین برای گفتگو: شرق و غرب برای همزیستی انسانی شرکت خواهد کرد.

فرانسیس 85 ساله گفت‌وگو با جهان اسلام را به‌عنوان نشانه‌ای از پاپ‌سازی خود معرفی کرد. او اخیراً از سفر به قزاقستان با اکثریت مسلمان بازگشته است و در یک اجلاس بین ادیان شرکت کرده است.

در سال 2019، فرانسیس اولین پاپی بود که در سفر به ابوظبی از خلیج فارس دیدن کرد. او در آنجا سند مهمی را با امام اعظم الازهر در قاهره امضا کرد که در آن قول همکاری کاتولیک ها و مسلمانان در تلاش برای صلح را داد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا