فرهنگ و هنر

درهای گالری‌ها باز است؟ – نازک نارنجی

این روزها قطع دسترسی به اینترنت و فیلتر شدن مداوم شبکه های مجازی خارجی به ویژه اینستاگرام، اطلاع از برنامه های گالری ها را با مشکل مواجه کرده است. بر این اساس خبرنگار نازک نارنجی در تماس تلفنی با مدیر چند گالری تهران در خصوص روند ایجاد و افتتاح نمایشگاه در روزهای پایانی هفته جویا شد.

بر اساس گفتگو با مدیر چند گالری در تهران، می دانیم که با وجود تعطیلی برخی از مراکز فرهنگی هنری در ساعاتی تا شب، اکثر گالری ها این روزها باز هستند و البته برخی ادامه فعالیت خود را به تعویق می اندازند. فعالیت ها به فضایی مناسب تر.

آرکیده درودی، مدیر گالری «اُ» در گفت وگو با نازک نارنجی، از دایر بودن این گالری خبر داد و اعلام کرد در حال حاضر نمایشگاه جدیدی ندارند. گالری شیرین نیز این روزها با نمایشگاهی که 27 شهریور ماه با عنوان «چاپی» افتتاح شد، میزبان علاقه مندان به هنرهای تجسمی است.

لیلی گلستان مدیر گالری گلستان نیز در گفت وگویی با اشاره به شرایط کنونی اعلام کرد این گالری تا ایجاد فضای مناسب تری تعطیل است.

همچنین گالری هما که به گفته هنگامه معمری، مدیر این مکان فرهنگی هنری، مرحله اول داوری «انتخاب نسل جدید» را به پایان رسانده، تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهد بود.

با نگاهی به وب‌سایت «گالری اینفو» که معمولاً اخبار مربوط به گالری‌ها را منتشر می‌کند، می‌توان به این نتیجه رسید که بیشتر گالری‌ها میزبان نمایشگاه‌های انفرادی و گروهی هستند که رو به پایان است و در ابتدای پاییز باید ببینیم آثار در انتظار چه چیزی هستند. روی دیوارهای گالری ها

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا