استان ها

از مشاوره دیجیتالی به دانش‌بنیان‌ها تا ایجاد فرصت‌های شغلی در بسته «پژوهشگر نخبه»

این در گفتگو با آنا توضیح داده شد؛

دکترای مهندسی مکانیک و فعال در حوزه فناوری از ایجاد دوره های آموزشی مبتنی بر یادگیری خرد و مشاوره با شرکت های دانش بنیان در حوزه آموزش دیجیتال خبر می دهد.

سامان امینیان، مدیر واحد فناور «نگین مندق دانش آفرین» (اسکیلیگیت) واقع در مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج در تشریح عملکرد و فعالیت های این شرکت فناور اظهار داشت: که با توجه به گسترش ویروس کرونا در جهان و نیاز به تغییرات و تغییرات ساختاری آموزش از حالت سنتی به آنلاین و گسترش زیرساخت ها و فرصت های ایجاد شده توسط این حوزه، در سال 1400 تصمیم به ایجاد یک شرکت آموزش آنلاین به منظور ایجاد نمودیم. برای دستیابی و ایجاد فرصت های شغلی جدید در این زمینه.

دکترای مهندسی مکانیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات با بیان اینکه این شرکت از پاییز 1400 در مرکز رشد واحد سنندج تاسیس شده است، ادامه داد: برگزاری دوره های آموزشی آنلاین، کمپین های آموزشی-پژوهشی ساخت دوره های آموزشی مبتنی بر یادگیری خرد.(آموزش خرد) و مشاوره و حمایت از شرکت های دانش بنیان در زمینه آموزش دیجیتال.

وی ارائه خدمات در کشور عراق (کردستان) و ارائه محصولات آموزشی و بسته های زبانی در این کشور (کردی) را از اهداف اصلی شرکت خود دانست و افزود: فعالیت این شرکت از سال 1400 و زمان آن آغاز شد. زمانی که موفق به ارائه آموزش شد، بیش از 10 هزار دانشجو داریم و بیش از 800 ساعت دوره آموزشی ارائه می دهیم. از طرفی در تابستان 1401 کمپین پژوهشگر نخبگان را انجام دادیم که رکوردی برای دوره های آموزشی آنلاین با بیش از هزار شرکت کننده است.

این فعال عرصه علم و فناوری حوزه فعالیت واحد فناور خود را حوزه آموزش آنلاین مبتنی بر یادگیری خرد، مشاوره کسب و کار، بسته های آموزشی و ارائه محصولات و خدمات در کشورهای همسایه (عراق) می داند و اظهار داشت: واحد فناوری یک تامین زیرساختی است و به دلیل افزایش هزینه ها به دلیل حقوق و مسائل دیگر، درآمدی برای دانشگاه نداشتیم. اما پیش بینی می شود تا پایان سال با تدابیر اندیشیده شده سهم خود را در درآمدزایی دانشگاه انجام دهیم.

ارائه آموزش آکادمیک فتوشاپ برای اولین بار

امینیان محصول شاخص واحد فناوری متبوع خود را بسته پژوهشگر نخبگان می داند و می گوید: این بسته غنی ترین و کامل ترین بسته پژوهشی شامل 15 ساعت آموزش اصول و مبانی تحقیق (پروپوزال، پایان نامه و مقاله) و 8 مورد نیاز است. نرم افزار تحقیقاتی از طرفی برای اولین بار در ایران آموزش آکادمیک فتوشاپ ارائه شد که نقش عمده ای در کیفیت پایان نامه ها و مقالات ارسالی در ایران داشت و به پیشرفت علمی کشور کمک زیادی کرد.

وی کمبود بودجه برای تبلیغات، ترجمه و ارائه محتوا برای کردستان عراق در پی تجاری سازی محصول را از کاستی های فعالیت واحد فناوری خود دانست و افزود: دانشگاه آزاد اسلامی در حد توان به این شرکت کمک کرده است. . اما انتظار می رود حمایت های مالی بیشتر شود تا بتوانیم به اهداف مالی خود برسیم.

این فعال حوزه فناوری، برگزاری جلسات مشترک تیم ها و استفاده از تجربیات و دانش شرکت ها (به ویژه شرکت های همکار یا مشابه) را – طوفان فکری – بسیار خوب خواند و یادآور شد: هدف اصلی از راه اندازی کسب و کار و کار واحد فناوری «دانش آفرینان نگین مندق» استفاده از فرصت های به وجود آمده در اثر شیوع کرونا و تبدیل این مشکلات به فرصت است.

به گزارش آنا، از جمله فعالیت های علمی امینیان، چاپ بیش از 10 مقاله بین المللی، داوری چندین مجله ISI، عضویت در بنیاد ملی نخبگان، دانشجوی ارشد با مدرک دکتری علوم و تحقیقات تهران، رتبه 20 است. در آزمون دکتری 2018، استاد مشاور و راهنمای بیش از 10 پایان نامه در مقطع کارشناسی. و فوق لیسانس دانشگاه کردستان چاپ و نشر چهار کتاب و مدیر عامل کشور منتخب در سال 1400.

انتهای پیام/4062/

دکمه بازگشت به بالا