فرهنگ و هنر

مشهورترین موسیقیدان‌هایی که نقاشی خلق کردند

«هنر» حوزه وسیعی را در بر می گیرد. موسیقی، نویسندگی، نقاشی، مجسمه سازی یا طراحی، همگی زیرمجموعه ای از هنر محسوب می شوند. در ادامه با نوازندگان مشهوری آشنا می شوید که به شاخه دیگری از هنر یعنی «هنر تجسمی» رفته اند.

به گزارش نازک نارنجی، موسیقی دانان مشهوری چون «دیوید بووی»، «پل مک کارتنی»، «جونی میچل» و نمونه های دیگر علاوه بر فعالیت در عرصه موسیقی، خلق مجسمه، نقاشی یا طرح را نیز تجربه کردند. در برخی موارد این نوازندگان از آثار هنری خود برای طراحی جلد آلبوم موسیقی خود استفاده می کردند.

فهرست زیر شامل برخی از نوازندگان زنده و درگذشته است که توانسته‌اند در قرن‌های 20 و 21 حتی در شلوغ‌ترین زمان‌های زندگی خود آثار هنری خیره‌کننده‌ای خلق کنند.

دیوید بووی

مشهورترین نوازندگانی که نقاشی خلق کردند

«پرتره از خود» اثر «دیوید بووی» در سال 1996

«پسر» نه تنها یک سوپراستار در عرصه موسیقی، بلکه یک بازیگر و هنرمند تجسمی است. این نقاشی تنها یکی از بسیاری از سلف پرتره های خلق شده توسط “Buy” است.

استیوی نیکس

مشهورترین نوازندگانی که نقاشی خلق کردند

«ریانون» اثر استیوی نیکس، 1982

نیکس پس از اینکه فهمید بهترین دوستش به سرطان خون مبتلا شده است، این نقاشی را خلق کرد. اگرچه دوست او بلافاصله پس از مرگ درگذشت، نیکس به خلق هنرهای تجسمی ادامه داد.

پل مک کارتنی

مشهورترین نوازندگانی که نقاشی خلق کردند

“ملکه” ساخته پل مک کارتنی، 1991

ما “مک کارتنی” را به عنوان یکی از اعضای گروه معروف و مشهور انگلیسی “بیتلز” می شناسیم، اما آیا می دانستید که او یک هنرمند تجسمی و نقاش پرکار نیز هست. البته «مک کارتنی» تنها عضو «بیتلز» نیست که هنر تجسمی را تجربه کرده است. جان لنون همچنین مدت کوتاهی را در کالج هنر لیورپول گذراند و تمام وقت و انرژی خود را صرف موسیقی کرد.

جونی میچل

مشهورترین نوازندگانی که نقاشی خلق کردند

«نیلی پریشان» نوشته جونی میچل، 1994

این نقاشی به وضوح به یک سلف پرتره از ونسان ون گوگ اشاره دارد. در این نقاشی از اشکال مارپیچ و قلم موهای بزرگ استفاده شده که گویی خواهر ون گوگ را به تصویر می کشد. جونی میچل – خواننده و آهنگساز کانادایی – که اغلب خودش جلد آلبوم هایش را طراحی می کند، از دهه 1980 شروع به نقاشی بیشتر کرد.

“باب دیلن”

مشهورترین نوازندگانی که نقاشی خلق کردند

“ریل های جانبی” اثر باب دیلن، 1964

دیلن یکی از تاثیرگذارترین و پیشروترین هنرمندان راک در چند دهه اخیر به حساب می‌آید، اما او همچنین یک هنرمند تجسمی است که در سبک‌های مختلف کار می‌کند.

او یک سری نقاشی با موضوع راه آهن خلق کرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا