ورزشی

تحریم، تروریسم و جنگ و خونریزی نتیجه یکجانبه گرایی است

ورود به نیویورک؛

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور با بیان اینکه سازمان ملل متحد نباید یک سازمان دولتی قدرتمند باشد، تاکید کرد: تحریم، تروریسم و ​​جنگ و خونریزی نتیجه یکجانبه گرایی است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، رئیس جمهوری اسلامی ایران که روز دوشنبه در راس هیاتی عالی رتبه برای شرکت در هفتاد و هفتمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد وارد نیویورک شده بود، در گفتگو با خبرنگار، برنامه های خود را برای این سفر گفت. .

رئیس جمهوری اسلامی ایران در بدو ورود در گفتگو با خبرنگاران گفت: برای شرکت در هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک سفر کردم. در این سفر طبیعتاً بنا به فرصت، دیدگاه ها و نظرات جمهوری اسلامی ایران را تشریح خواهم کرد و به اطلاع شرکت کنندگان و شنوندگان این پیام خواهم رساند.

حجت الاسلام رئیسی افزود: سازمان ملل متحد باید سازمان ملل باشد نه سازمانی متشکل از دولت های قدرتمند و همچنین با یک سری مشکلات جهانی مواجه هستیم و مسائلی که طبیعتاً تبدیل می شود در آن جلسات مورد بحث و بررسی قرار می گیرد و برای حل آن چاره اندیشی می شود. .

رئیس جمهور اسلامی ایران گفت: طبیعتاً مشکل یک مشکل عمومی است و حل آن باید دارای خرد جمعی و مشورت عمومی باشد.

حجت الاسلام رئیسی افزود: به عنوان مثال موضوع تحریم ها به عنوان تاکتیکی است که قدرت های بزرگ برای فشار بر کشورها به کار می گیرند و در مقابل سایر کشورها انتقام می گیرند و نتیجه این قضیه این است که با صلح و آرامش و با امنیت به سر می برند. درگیری و به نوعی کشورها متحمل ضرر و زیان خواهند شد.

رئیس جمهور اسلامی ایران گفت: موضوع دوم بحث تروریسم است که امروز در جهان تغییرات زیادی ایجاد کرده و حمایت هایی که از فعالیت های تروریستی می شود. بحث جنگ و خونریزی این است که همه مخالف جنگ هستند و ما هم مخالف جنگ هستیم و این مسائل باید در این زمینه بررسی شود و من هم راهکارهایی ارائه می کنم که این خرد جمعی است که باید مطرح شود.

حجت الاسلام رئیسی افزود: همه اینها مظاهر مصداق در دنیاست، یعنی نتیجه یک مصداق این است که این جور مسائل در جامعه و جامعه بشری امروز در رنج است.

رئیسی در پایان گفت انشالله در اینگونه جلسات موضوعات با محوریت رفع مشکل پیگیری شود.

رئیس جمهور کشورمان برای شرکت در هفتاد و هفتمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد بعدازظهر دوشنبه به وقت محلی در راس هیاتی عالی رتبه وارد فرودگاه جان اف کندی نیویورک شد.

رئیس جمهور را حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، غلامحسین اسماعیلی رئیس دفتر رئیس جمهور، محمد جمشیدی معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور، علی باقری معاون سیاسی وزیر امور خارجه و وحید جلال زاده رئیس دفتر رئیس جمهور همراهی می کردند. کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی شورای اسلامی. آنها با هم هستند

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا