استان ها

وارد شدن خسارت ۲۱۵۹ میلیارد تومانی به بخش کشاورزی آذربایجان‌غربی

خسارت 2159 میلیارد تومانی به بخش کشاورزی آذربایجان غربی

معاون برنامه ریزی و فعالیت های اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: از ابتدای سال زراعی 1401 تا 1400 تاکنون بیش از 2159 میلیارد تومان بر اثر حوادث غیرمترقبه به بخش کشاورزی استان خسارت وارد شده است.

به گزارش خبرگزاری نازک نارنجی از آذربایجان غربیغلامعلی مرادی در جلسه ستاد بیمه محصولات کشاورزی استان با بیان این مطلب اظهار داشت: هر ساله خسارات زیادی از طریق بلایای طبیعی به بخش کشاورزی استان وارد می شود که در این راستا مشارکت بهره بردار در بخش کشاورزی، آموزش و دانش کشاورزان برای مقابله و همچنین باید میزان خسارات ناشی از این بخش را کاهش دهد.

وی عدم تخصیص به موقع منابع مالی و اعتباری دولت به صندوق بیمه محصولات کشاورزی برای پرداخت بخشی از خسارات وارده به کشاورزان را یکی از چالش های کلیدی در راه ارتقای فرهنگ صنعت بیمه کشاورزی در کشور دانست. استان و افزود: نزدیک به 170 میلیارد تومان تسهیلات دریافتی معوق مشمولان بخش کشاورزی متاثر از حوادث غیرمترقبه از سال 1397 تا 1400 به مدت سه سال مورد استفاده قرار گرفت.

مرادی می گوید: از محل تسهیلات بانک مبلغ 205 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت بانکی به کشاورزان خسارت دیده پرداخت شده که عموماً به ازای هر نفر 20 میلیون تومان تخصیص می یابد.

وی تاکید کرد: با توجه به پیش بینی هواشناسی در استان مبنی بر وزش باد و گرد و خاک در روزهای آینده از باغداران استان به ویژه تولیدکنندگان سیب تقاضا می شود با تسریع در برداشت محصول خسارات ناشی از ریزش را به حداقل برسانند. بازده.

وی همچنین بیان کرد: استفاده از تجربیات و اطلاعات فنی و علمی مرتبط با بخش کشاورزی و توسعه دانش مبتنی بر کشاورزی برای کاهش میزان تلفات سالانه در بخش کشاورزی استان یکی از برنامه ها و اولویت ها در حوزه کشاورزی است. کار کردن سازمان جهاد در این باره.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: برای حمایت از بیمه گران افزایش تعداد کارگزاران بیمه برای حمایت از بیمه گذاران، پرداخت غرامت و افزایش نفوذ بیمه ضروری است. دلالان با توجه به تعداد زیاد فعالان بخش کشاورزی در استان.

نماینده خدمات بیمه ای بانک کشاورزی آذربایجان غربی گفت: در سال برداشت گذشته 123 هزار هکتار از محصولات زراعی و بیش از 13 هزار هکتار از محصولات باغی استان تحت پوشش بیمه قرار گرفتند.

صادق زاده با بیان اینکه 390 هزار و 189 راس دام در استان بیمه شدند، افزود: برای افزایش رغبت بیمه گذاران در زیربخش های مختلف مشوق هایی در نظر گرفته شده که شامل تخفیف های بین پنج تا 50 درصد است و مشکلات این بخش باید برطرف شود. افزایش یافت و پاکسازی محصولات باغی برای حمایت از کشاورزان دنبال شد.

همچنین اعضای حاضر در جلسه گزارشی از اقدامات انجام شده در راستای ارتقای فرهنگ بیمه کشاورزی و کاهش مخاطرات طبیعی در سال های اخیر در استان ارائه کردند.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

بر اساس نتایج 0 رای موافق و 0 رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا