اجتماعی

بررسی دقیق و کامل در معاینه و کالبدگشایی از مهسا امینی انجام شد

سازمان پزشکی قانونی کشور درباره اقدامات این سازمان برای تعیین علت مرگ مهسا امینی اطلاعیه ای صادر کرد.

به گزارش نازک نارنجی، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

اعلام کرد که اداره کل پزشکی قانونی استان تهران بلافاصله پس از دستور دادستان محترم تهران برای رسیدگی ویژه به این پرونده، همکاران مجرب این سازمان را اعزام و در بیمارستان و طی مراحل تشکیل مورد معاینه دقیق قرار داد. یک کمیسیون ویژه، خبر فوت وی دریافت شد. با اطلاع از فوت متوفی و ​​به دستور مقام محترم قضایی، تیمی مجرب از کارشناسان پزشکی قانونی تشکیل و پس از آن جسد متوفی به سالن تشریح مرکز تشخیصی و آزمایشگاهی استان تهران منتقل شد. فیزیکی که چک می کند. و کالبد شکافی بر روی جسد متوفی انجام شد.

در رسیدگی به این پرونده تحقیقات دقیق و کاملی در معاینه و کالبد شکافی انجام شد و کلیه معیارها و شاخص های تعیین علت فوت، معاینه اندام های خارجی و داخلی بدن و نمونه های لازم انجام شد. گرفته شده. از بافت ها و اندام های داخلی بدن و ارسال به آزمایشگاه های تخصصی. در صورت حصول نتیجه آزمایشات ارسالی با در نظر گرفتن نتایج معاینات و کالبد شکافی، مندرجات پرونده بیمارستانی و سوابق پزشکی و همچنین اخذ تئوری خاص رشته مورد نظر در قالب کمیسیون پزشکی ویژه، به دستور دادستان محترم اداره کل پزشکی قانونی استان تهران تشکیل و پس از تعیین علت فوت اقدام و نتیجه به مرجع محترم قضایی ارسال خواهد شد.

مهسا امینی دختر 22 ساله ای است که روز چهارشنبه توسط نیروهای گشت ارشاد دستگیر شد و اعلام شد در همان روز بازداشت در بازداشتگاه وزیران تهران دچار سکته مغزی شده است. در بیمارستان کسری در کما بود، بعدازظهر جمعه درگذشت.

روز پنجشنبه پلیس تهران با تایید سکته قلبی مهسا امینی پس از دستگیری توسط یکی از گشت‌های پلیس، توضیح داد: خانمی برای شفاف‌سازی و آموزش به یکی از کلانتری‌های تهران بزرگ معرفی شد و ناگهان او را راهنمایی کردند. او ناگهان دچار مشکل قلبی شد.»

رئیس جمهور که برای شرکت در اجلاس شانگهای به ازبکستان سفر کرده است، به وزیر کشور دستور داد تا حادثه تلخ مهسا امینی را پیگیری و بررسی کند.

پیکر مهسا امینی امروز در سقز تشییع شد. در مراسم تشییع پیکر آن مرحوم، غیر از خانواده و بستگان آن مرحوم، جمعی از مردم و چند تن از مسئولان شهرستان سقص نیز حضور داشتند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا