استان ها

سرقت تجهیزات برق در آذربایجان‌غربی ماهانه ده میلیارد ریال خسارت وارد می‌کند

به گزارش نازک نارنجی آذربایجان غربیطاهر کیامهر در خصوص جزییات این خبر به خبرنگاران گفت: متاسفانه سرقت تجهیزات به برق، آب، گاز و مخابرات رسیده و ده ها میلیارد ریال خسارت ماهانه به شرکت برق وارد کرده است.

v وی میزان تولید برق در استان آذربایجان غربی را بیش از 1500 مگاوات و مصرف استان را 1400 مگاوات اعلام کرد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی ادامه داد: هر سال 7 درصد افزایش بار داریم که باید برای آن برنامه ریزی کرد.

کیامهر افزود: در سال های اخیر 24 هزار انشعاب غیر مجاز برق در استان جمع آوری کرده ایم.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته حدود 18 هزار مگاوات کسری تولید نسبت به مصرف داشتیم که با خاموشی های برنامه ریزی شده جبران شد، افزود: امسال با وجود افزایش این رقم به حدود 25 مگاوات، با برنامه ریزی خوبی انجام شد. خاموشی ها در بخش ما خانه نداریم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی یادآور می شود: این طرح ها شامل مشوق هایی برای بخش کشاورزی در صورت خاموشی 5 ساعته در زمان پیک مصرف است که با استفاده از نیروگاه های جدید به ویژه در روزهای تعطیل، روز تعطیلی صنایع را به جای روزهای جمعه تغییر می دهد. بخش برق آبی، تعمیر زمان مناسبی برای رساندن تولید نیروگاه های تعمیر شده به مدار مصرف و برنامه ریزی برای کاهش مصرف در ادارات است.

کیامهر در پاسخ به سوال خبرنگار نازک نارنجی مبنی بر تداوم هوای گرم و مصرف بالای برق اظهار کرد: به همین دلیل مدیریت بار تا پایان شهریور ماه ادامه دارد ضمن اینکه برای رفع مشکل در سال های آینده سیاست و راهبردی است. وزارت نیرو از انرژی‌های تجدیدپذیر استفاده می‌کند و شرکت‌های بزرگ فولاد و سیمان را برای ساخت نیروگاه جذب می‌کند.

46

دکمه بازگشت به بالا