اجتماعی

دروس عمومی از کنکور سراسری حذف شد/ کنکور سالی ۲ مرتبه برگزار می‌شود

نازک نارنجی/کرمانشاه رئیس مرکز سنجش و نظارت بر کیفیت آموزش وزارت آموزش و پرورش از حذف دروس عمومی از کنکور سراسری خبر داد.

دکتر. محسن زارعی عصر امروز (31 شهریور) در مراسم تجلیل از برترین های کنکور سراسری استان کرمانشاه با تشریح تغییراتی که در نحوه برگزاری کنکور سراسری از سال آینده به وجود آمده است، می گوید: یکی از مهم ترین موارد تغییراتی که در نحوه برگزاری کنکور سراسری رخ داد این است که از سال آینده سهم سوابق تحصیلی در کنکور سراسری افزایش می یابد و به 40 درصد می رسد.

زارعی افزود: از سال آینده کنکور سراسری دو بار در سال برگزار می شود و نتایج آن به مدت دو سال برای داوطلبان حفظ می شود.

رئیس مرکز نظارت و ارزشیابی کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به حذف دروس عمومی از کنکور سراسری گفت: این موضوع به این معنا نیست که حذف بخشی از دروس عمومی و سهم آنها لحاظ شود. در سوابق تحصیلی

زارعی تاکید کرد: حذف دروس عمومی از کنکور سراسری برای توجه بیشتر به یادگیری عمیق در این دروس انجام شد.

زارعی در ادامه با بیان اینکه برگزاری آزمون سراسری به سبک قبلی باعث می شد دانش آموزان به یادگیری عمیق علاقه کمتری داشته باشند، گفت: برگزاری کنکور سراسری با الگوی قبلی باعث می شد که دانش آموزان توجه چندانی به دروس نداشته باشند و بیش از حضور در کنکور. کلاس ها و رفتن به آزمون که بر کیفیت آموزش تاثیر می گذارد.

وی همچنین به شایعات مطرح شده در فضای مجازی مبنی بر درصد بالای قبولی دانش آموزان مدارس غیردولتی در کنکور سراسری پرداخت و گفت: اخیراً در فضای اینترنت عنوان شده است که 77.5 درصد از آنها رتبه زیر 3000 را دارند. سال کنکور سراسری در مدارس غیردولتی از جمله مدارس تیزهوشان تحصیل می کنند در حالی که مدارس تیزهوشان زیر مجموعه مدارس دولتی هستند.

وی تاکید کرد: شناسایی و پرورش استعدادهای برتر نه تنها ظلم نیست، بلکه عدالت است.

وی همچنین با اشاره به توجه بیشتر دانش آموزان و خانواده ها به تحصیل در رشته علوم تجربی به امید قبولی در رشته های پزشکی و پیراپزشکی از خانواده ها خواست آرزوهای از دست رفته خود را در فرزندان خود جستجو نکنند و اجازه دهند فرزندانشان باشند. بر اساس استعدادهایشان.و علایقشان را مطالعه کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا