ورزشی

شکست سنگین علیزاده در رده‌بندی قهرمانی جهان/ دست خالی شاگردان بنا در ۴ وزن نخست

نماینده وزن 87 کیلوگرم ایران با شکست مقابل حریف از ترکیه از کسب مدال برنز جهان بازماند.

به گزارش نازک نارنجی، در جریان رده بندی و فینال 4 وزن نخست مسابقات جهانی بلگراد صربستان، ناصر علیزاده تنها نماینده ایران در 4 وزن اول بود که در دیدار رده بندی شرکت کرد و مغلوب حریف خود از ترکیه شد. موفق به کسب مدال برنز نشد.

علیزاده در این مبارزه مقابل علی چنگیز از ترکیه به روی تشک رفت و در پایان با نمایش بدی با نتیجه سنگین ۷ بر یک شکست خورد و از کسب مدال برنز بازماند و پنجم شد.

علیزاده هم مانند اکثر بازیکنان خارجی ایران در جوانی از نظر بدنی ضعیف بود و نمی توانست مقابل حریفش برتری پیدا کند.

پیش از این روز گذشته (شنبه) علیزاده در دور نخست به مصاف میکرو مینگوزی از ایتالیا رفت و در دیداری نزدیک با نتیجه 6 بر 5 پیروز شد. وی در مرحله یک هشتم نهایی مقابل اتابک عزیزبکوف دارنده 3 مدال نقره آسیایی از قرقیزستان در حالی که با یک اخطار و دو حذف با نتیجه 3 بر یک عقب بود به پیروزی رسید. قهرمان 2022 اروپا مقابل دانمارک با نتیجه 2 بر یک شکست خورد و به گروه بازنده ها رفت. وی در این مرحله مقابل بارتلمی تسوشا از کنگو با نتیجه 9 بر صفر به برتری رسید و راهی دیدار رده بندی شد.

پویا دادمرز در 55 کیلوگرم، محمدرضا مختاری در 72 کیلوگرم و محمدعلی گرا در 77 کیلوگرم دیگر نمایندگان ایران در 4 وزن نخست بودند که از دور رقابت ها کنار رفتند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا