اجتماعی

زائرانی که به مرزها مراجعه می‌کنند را باز نمی‌گردانیم/ هیچ وقت مرزها را کامل نبستیم

فرمانده انتظامی کشور در خصوص آخرین وضعیت مرز برای تردد زائران اربعین حسینی به عراق گفت: وضعیت در مرز عادی شده و خوشبختانه دیگر ازدحام جمعیتی که در چند روز گذشته شاهد بودیم وجود ندارد.

به گزارش نازک نارنجی، سردار اشتری یکشنبه شب در گفت و گو با رادیو اربعین درباره آخرین وضعیت مرزها، اظهار کرد: وضعیت مرزها در مسیر عادی شدن است و خدا را شکر این افراد زیادی را نمی بینیم. . در روزهای گذشته و اکنون طرف عراقی آمادگی بیشتری برای پذیرایی از زائران دارد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه اکنون آرام آرام اجازه می دهیم همه کسانی که در مرزها و پایانه های مرزی یا نقاط پشت مرز هستند حرکت کنند و به عراق اعزام شوند، افزود: اکنون از مرز خسروی. زائران در مرز به خوبی پیش می روند، اکنون من اینجا در مرز مهران هستم، زائران در حال حرکت هستند و زائرانی را که به مرز آند رفته اند و در حالی که عراق آماده انجام آن است، برنمی گردیم. ما برای زائران امکان رفت و آمد به عراق را فراهم می کنیم.

اشتری با بیان اینکه طبق آمار ما در این روزها دو میلیون و 750 هزار زائر ایرانی به عراق سفر کردند، گفت: موج بازگشت زائران از عراق آغاز شده و بر اساس آمار تاکنون 750 هزار زائر به کشور بازگشته اند. در حال حاضر در برخی مرزها تعداد زائرانی که به کشور بازگشته اند بیشتر از زائرانی است که برای سفر به عراق رفته اند.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: الان در پایانه ها مشکلی نداریم، مردم همکاری کردند و یکی دو روز تحمل کردند، کار خود را انجام دهید، بروید عراق

اشتری در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه هیچ گاه مرزها را به طور کامل نبسته ایم، اظهار داشت: بسیاری از مواقع به دلیل ازدحام جمعیت و ایجاد تمهیدات طرف عراقی برای پذیرایی از زائرین، مرزها در داخل کشور طی یک تا دو ساعت بسته می شود، اما به طور کامل اینگونه نیست.برای بسته شدن بیشتر مرزهای ما شبانه روز فعال هستند، به جز مرز خسروی که زمان مشخصی برای بازدیدکنندگان در نظر گرفته شده است، مرزهای شلمچه، چزابه و مهران، بازدیدکنندگان می توانند به صورت 24 ساعته تردد کنند. .

وی همچنین گفت: هیچ جاده ای در داخل کشور مسدود نیست، هرچند در برخی جاده ها از جمله مهران ترافیک سنگینی وجود دارد که از چند روز گذشته برای مدیریت آن تلاش کردیم و اکنون شرایط مساعد است.

اشتری همچنین به زائران در بازگشت به کشور توصیه می کند و از آنها می خواهد در زمان خستگی رانندگی نکنند و با آرامش به خانه خود بروند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا